Австрія занепокоєна переміщенням військ РФ до кордонів з Україною

13:30 08.04.2021

Австрія занепокоєна стягуванням військ Російської Федерації до кордонів з Україною. Цю ситуацію обговорять на найближчій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу повідомили у Міністерстві європейських та міжнародних справ Австрії.

«Ми із занепокоєнням стежимо за повідомленнями про зростаючу кількість порушень режиму припинення вогню та переміщення військ. Міністри закордонних справ ЄС розглянуть розвиток ситуації в Україні на наступній зустрічі», – прокоментували в австрійському МЗС питання щодо переміщення військ ЗС РФ біля кордонів України та порушення перемир’я на Сході.

У зовнішньополітичному відомстві Австрії також вказали на очікування, що «сторони будуть прагнути до мирного врегулювання конфлікту та утримаються від будь-яких провокацій».

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що візьме участь у засіданні глав МЗС країн ЄС, запланованої на 19 квітня.

Як повідомлялося раніше, останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході та на півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість порушень перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання можливої агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що тлі стягування військ до українського кордону Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

За даними розвідки, російська сторона стягнула 28 батальйонних тактичних груп до державного кордону України.

Ще на цю тему