Співробітники ФСБ катували голодом хворого на діабет кримського татарина

11:01 06.04.2021

В окупованому Криму адвокат Олексій Ладін, коли свідчив на «суді» по «справі про неінформування» розповів, що співробітники ФСБ вимагали від його підзахисного явки з повинною і кілька годин катували голодом, знаючи, що він хворий на діабет.

Про це у Фейсбуці повідомляє Кримська солідарність, передає Укрінформ.

«Сьогодні у Нижньогірському районному суді сторона захисту допитала як свідка адвоката Олексія Ладіна, який представляв інтереси цивільного журналіста Айдера Кадирова в день обшуку в його будинку і затримання, після якого ФСБ Криму кілька годин не пускала до активіста захисника і катувала його голодом, знаючи, що він страждає на цукровий діабет», – йдеться в повідомленні.

Адвокат Ладін розповів про те, як він не міг потрапити до свого підзахисного у будівлю ФСБ з 9 до 22.30.

За його словами, побачитися з Айдером Кадировим йому вдалося тільки після того, як той під тиском ФСБ підписав явку з повинною. Пізніше він разом з адвокатом оскаржив цю явку з повинною.

Крім того, адвокат звернув увагу на те, що всі слідчі дії щодо його підзахисного в порушення закону були проведені слідчим до встановлення статусу Кадирова.

Ладін надав «суду» документи, що свідчать про наявність у його підзахисного діагнозу діабет 1-го типу, який зобов'язує приймання хворим протягом дня 4-х ін'єкцій інсуліну і дотримання суворої дієти, щоб уникнути ускладнень.

Адвокат наполягав про долучення до матеріалів «справи» скріншотів його листування зі слідчим ФСБ Шерстюковим, в якому повідомлялося про діагноз підзахисного і про те, що відмова в наданні йому їжі прирівнюється до тортур. Однак «суд» відмовив у цьому клопотанні.

Інше клопотання - про направлення запиту до ФСБ РФ для встановлення місцеперебування і долі Уміджона Дададжонова суд задовольнив.

За словами адвоката Лілі Гемеджі, ця інформація необхідна для припинення «справи про неінформування».

Гемеджі повідомила, що є обставини, які «дозволяють вважати, що Дададжонов мертвий, і якщо ця інформація підтвердиться, то справу стосовно нього буде закрито».

Наступне судове засідання призначено на 9 квітня.

Ще на цю тему