В окупованому Криму росіяни знищують християнський некрополь

09:01 06.04.2021

На місці давньоруського поселення Корчів, залишки якого знаходяться на сході окупованого Криму, планують звести черговий бізнес-об'єкт.

Про це в інтерв'ю для кремлівського пропагандистського видання «РИА Новости» заявив «керівник» незаконних археологічних розкопок Вадим Майко, піше QHA.

За словами Майка, днями на території майбутнього будівництва виявили некрополь X-XI століть, який потребує ретельного вивчення спеціалістами.

Санкцію на проведення археологічної експедиції в Керчі видали представники окупаційної адміністрації з «міністерства культури Криму».

Чиновники «мінкульту» поставили перед нами завдання дослідити територію Керчі, адже в центрі міста планується будівництво одного важливого об'єкту. Нам потрібно визначити межі культурної спадщини городища Літописний Корчів. Для цього і проводяться земляні роботи, у процесі яких виявили могильник. У цілому, можу сказати, що знахідка відповідає християнським некрополям Візантійської доби і складається виключно з плитових могил, — сказав Майко.

При цьому керівник незаконних розкопок додає, що подальше дослідження потребує чималого фінансування, але навряд в окупантів передбачено нові витрати на подібні заходи.

Я особисто не знаю, чи продовжать далі вивчати цю важливу археологічну знахідку, бо у плани не входило повністю розкопувати захоронення. Для цього необхідно мати додаткові кошти, — сказав Майко.

 

Ще на цю тему