Окупаційна влада Криму заявляла про приїзд бізнес-делегації з КНР. Виявилось, це підприємці з ринків Москви ㅡ ЗМІ

09:21 25.03.2021

Окупаційна влада Криму хизувалася приїздом бізнес-делегатів із Китайської Народної республіки, які знайомилися з туристичним потенціалом півострова. Виявилося, члени «офіційної делегації з Китаю» вже багато років живуть у Москві та займаються торгівлею на місцевих гуртово-роздрібних ринках.

Про це пише видання «Медуза».

Зокрема, 11 березня «Міністерство курортів та туризму Криму» повідомило про прибуття «делегації з Китаю», яка мала оцінити санітарно-курортний та рекреаційний потенціал півострова. Для делегатів провели зустріч у форматі круглого столу, водили курортними місцинами та пригощали вином із місцевих виноробень.

Окупаційна влада Криму та російські ЗМІ заявляли, що ця зустріч віщує нові перспективи кримсько-китайського економічного співробітництва. Та, як виявилось, у самому Китаї про цей візит нічого не знають.

Фото: Скриншот/«Вести Крым»

Водночас журналісти заявляють, що насправді члени так званої офіційної делегації з КНР є представниками малого бізнесу. Наприклад, два делегати ㅡ Чень Шаньвень та Чень Юн ㅡ є співвласниками фірми «Хао Лан» із виробництва шкіряних, хутряних і пір'яних виробів та продажу взуття. Зареєстрована ця компанія в одній із провінцій Китаю.

Окрім того, Чень Шаньвеня представили як заступника керівника «Асоціації російсько-китайської дружби». Про таку організацію нічого не відомо, а згадки про неї трапляються лише в новинах про «делегацію КНР у Криму».

Фото: Скриншот/«Вести Крым»

Зате у РФ є «Асоціація сприяння мирному возз'єднанню Китаю в Росії» ㅡ це організація, яка займається патріотичною роботою серед китайської громади в Росії, підтримує зв'язки між китайською бізнес-діаспорою та посольством КНР. Там Чень Шаньвень згадується як представник однієї з провінцій Китаю. Чи уповноважений він представляти всю організацію ㅡ невідомо.

Ще одного «делегата від КНР» Чжао Кайя відрекомендували як гендиректора Пекінської експортно-імпортної торгової компанії «Кай Шен». Однак, як зазначає видання, такої компанії у китайському реєстрі юридичних осіб не існує.

Як заявляють журналісти, всі троє учасників делегації в окупованому Криму насправді вже багато років живуть у Москві та займаються продажем товарів легкої промисловості на гуртово-роздрібних ринках «Москва» та «Садовод».

Ще на цю тему