Прем'єр Грузії заявив про готовність влади продовжити діалог з опозицією за посередництва ЄС

12:41 11.03.2021

Глава грузинського уряду Іраклі Гарібашвілі схвалює рішення голови Європейської ради Шарля Мішеля про призначення шведського дипломата Крістіана Даніельсона, який очолює представництво Єврокомісії в Швеції, посередником у діалозі політичних сил у Грузії.

Як заявив Гарібашвілі в четвер перед початком засідання уряду, влада Грузії схвалює візит Даніельсона до Тбілісі, який відбудеться найближчим часом, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми впевнені, що його участь сприятиме конструктивному проведенню процесів», – сказав він, зазначивши, що грузинська влада готова до продовження конструктивного діалогу з опозицією.

«Ми повністю згодні з рекомендацією і порадою Євроради, що якомога в найкоротші терміни опозиція і влада мають знайти спільну мову і дійти згоди, що дасть змогу нашому парламенту розпочати нормальну роботу і щоб країна повернулася до нормального політичного життя», – заявив Гарібашвілі.

У Грузії більшість опозиційних партій відмовилися визнавати результати парламентських виборів. Опозиціонери відмовилися від своїх мандатів і зажадали проведення нових виборів. Пізніше ситуація в Грузії загострилася через затримання голови опозиційної партії «Єдиний національний рух» Никанора Мелії.

Опозиція пригрозила вуличними протестами.

1 березня голова Євроради Шарль Мішель закликав грузинські політичні сили до діалогу. Тоді ж він особисто взяв участь у зустрічі представників опозиції з представниками правлячої партії «Грузинська мрія» і висловив сподівання, що за посередництва ЄС діалог продовжиться і ситуація в Грузії розрядиться.

Ще на цю тему