Джемілєв про російську заборону на в'їзд до Криму: «до 2034 не буде ні мене, ні окупації»

19:21 05.03.2021

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що не знав про те, що Росія в 2019 році на 15 років продовжила йому заборону на в'їзд, у тому числі в анексований нею Крим.

Про це він сказав у коментарі Крим.Реалії.

«Взагалі-то я не в курсі, що вони продовжили. У 2014 році вони мені давали заборону на 5 років, до 2019 року. А потім, в 2018-му, за рік до закінчення цього терміну мене внесли до списку санкцій. І там терміни не вказувалися. З матеріалів так званої кримінальної справи з'ясовується, що 5 березня 2019 року вони продовжили заборону ще на 15 років», – сказав Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що «з огляду на вік», російська заборона не має для нього значення.

«До 2034 року мене давно вже не буде на цьому світі, так само, як не буде й окупації. У разі моєї смерті вони хочуть не пропустити на похорон до Криму. За радянських часів це практикувалося», – зазначив Джемілєв.

Лідер кримських татар повідомив, що у зв'язку із забороною на в'їзд до Криму він разом з адвокатом Миколою Полозовим звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

Вранці 5 березня стало відомо, що Мустафі Джемілєву продовжили заборону на в'їзд до Росії та підконтрольного зараз їй Криму до 2034 року.

Ще на цю тему