Європейський союз розгляне ідеї України щодо деокупації Криму

11:01 05.03.2021

Євросоюз вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, і розгляне конкретні ідеї української сторони з цього приводу.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідна заява Європейського союзу була виголошена під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 4 березня.

«ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, і розгляне конкретні українські ідеї щодо цього у рамках встановленої політики невизнання», – йдеться у заяві ЄС.

У ній наголошується, через сім років після незаконної анексії РФ українських АР Крим та м.Севастополя «Європейський Союз продовжує засуджувати це порушення міжнародного права та грубе порушення принципів і зобов'язань ОБСЄ». Крім того, ЄС «залишається повністю відданим суверенітету та територіальній цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим».

Поруч з цим, євроспільнота засудила усі кроки з примусової інтеграції окупованого Криму до Росії.

«Європейський Союз засуджує усі кроки, спрямовані на примусову інтеграцію незаконно анексованого півострова до Росії. Так званий «референдум» був грубим порушенням Конституції України й не був визнаний законним міжнародною спільнотою. Введення російських законів та норм на півострові, будівництво Керченського мосту, відкриття залізничної ділянки та інші інфраструктурні проєкти без згоди України – приклади такої примусової інтеграції», – йдеться у заяві.

Було зазначено, що посилення мілітаризації Кримського півострова Російською Федерацією, у тому числі шляхом проведення численних військових навчань та будівництва військових кораблів, продовжує негативно впливати на ситуацію з безпекою у Чорноморському регіоні.

«У порушення міжнародного гуманітарного права мешканцям Криму нав’язано російське громадянство та призов до збройних сил РФ», – йдеться також у заяві.

Поруч з цим, у ЄС засудили систематичне обмеження основних прав та свобод на окупованому півострові та закликали Росію звільнити усіх українських політв’язнів.

Ще на цю тему