Суд в Армянську відмовився виключати матеріали, що не мають стосунку до «справи Мустафи Джемілєва»

10:15 05.03.2021

У четвер, 4 березня, під час чергового судового засідання підконтрольного Росії міського суду Армянська у кримінальній справі стосовно лідера кримських татар Мустафи Джемілєва були вивчені матеріали справи, пов'язані з висуненими йому звинуваченнями в недбалому зберіганні зброї і придбання боєприпасів.

Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

За його інформацією, суд вирішив дослідити протокол огляду житла Мустафи Джемілєва, виконаний в рамках справи його сина Хайсера. Адвокат Микола Полозов заявив клопотання про визнання доказів неприпустимими, оскільки вони не мають стосунку до справи Мустафи Джемілєва, проте суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Крім цього, в суді оголосили свідчення Мустафи Джемілєва, які він дав як свідок у справі його сина. З цих даних випливає, що «карабін був законно придбаний у 1996 році разом із боєприпасами». Вказується також, що перевіряючі органи регулярно контролювали порядок зберігання цих предметів і жодного разу не виявляли порушень.

«На цьому документі суд зупинив перебіг судового засідання й оголосив перерву. Наступне судове засідання відбудеться 5 березня, початок о 9:30», – зазначив Полозов.

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: «перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд якому в Росію не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою (ч.3 ст. 322 КК Росії); недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК Росії); незаконне придбання і зберігання боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».

За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір «довести абсурдність звинувачень російської сторони» в Європейському суді з прав людини у тих кримінальних справах, які порушені проти нього в анексованому Криму.

Ще на цю тему