Рада спростила доступ до правосуддя громадянам з окупованого Криму

15:20 04.03.2021

Верховна Рада України ухвалила закон №3048 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». 

Документ підтримали 299 народних депутатів, пише ZN.UA.

«Законопроект розроблено з метою спрощення доступу до правосуддя громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим», - йдеться у пояснювальній записці.

Документ надає можливість українцям в тимчасово окупованому Криму, звернутися до будь-якого суду Херсонської області для розгляду цивільної справи за його позовом.

Після відкриття провадження в цивільних справах, підсудних місцевим загальним судам в Криму, до моменту розгляду справи по суті громадянин може подати клопотання до визначеного місцевого загального суду Києва, у провадженні якого знаходиться справа.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила документ у вересні минулого року. Тоді законопроєкт підтримали 267 народних депутатів.
 

Ще на цю тему