Морська охорона України задіяла 40 одиниць корабельно-катерного складу для контролю кордонів

14:40 02.03.2021

Морська охорона Державної прикордонної служби України динамічно розвивається.

А сім років тому російські окупанти в Криму блокували і захоплювали військові об'єкти, передає lenta.ua з посиланням на прес-службу МВС.

Тоді прикордонники вивели увесь корабельно-катерний склад в море. Таке рішення дозволило вберегти від захоплення ворогом кораблів і катерів Морської охорони.

2 березня 2014 року 12 одиниць з південнокримського узбережжя і 11 з Керчі вирушили в нові пункти базування. Прикордонники Севастопольського та Ялтинського загонів Морської охорони дісталися до Одеси, а Керченського загону - прибули в Бердянськ з подальшим переходом до Маріуполя.

«Ми не зламалися, ми тільки міцніємо і загартовуємося. Протягом усіх цих років ми розгортаємо нові і реформуємо існуючі підрозділи Морської охорони, облаштовуємо інфраструктуру, поступово оновлюємо наш корабельно-катерний склад», - зазначає начальник Регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби контр-адмірал Олег Костур.

Зараз корабельно-катерний склад Держприкордонслужби щодня виходить на службу з охорони морських кордонів і вздовж адмінмеж з Кримом.

Підрозділи Морської охорони, які включені до складу Об'єднаних сил, гідно протидіють зухвалим провокаціям корабельно-катерного складу Берегової охорони ЧФ РФ, надійно захищаючи кордон від російської агресії.

Морська охорона постійно фіксує порушення норм міжнародного морського права Росією і збирає докази для розгляду в міжнародних судових інстанціях.

Відзначимо, що за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави вже більше 900 судів перебуває на контролі, а щодо 34-х направлено повідомлення в прокуратуру і СБУ.

Розпочато масштабне оновлення корабельно-катерного складу в рамках українсько-французького проекту.

Розгорнуто Ізмаїльський загін Морської охорони та Бердянський дивізіон катерів, розпочато формування Скадовського дивізіону.

Завершується облаштування пунктів базування в Бердянську, Маріуполі, попереду - реалізація масштабного проекту з реконструкції пункту постійного базування корабельно-катерного складу в Одесі.

Нарощується присутність в море (в минулому році більше 40 одиниць корабельно-катерного складу зробили півтори тисячі виходів в море на службу). Активізовано і підвищено ефективність взаємодії з прикордонною авіацією. Значно підвищена щільність застосування відділів спеціальних дій в охороні кордону.

Ще на цю тему