Американські B-1B з Норвегії провели «дивне» патрулювання біля кордонів РФ / Фото

14:20 02.03.2021

Стратегічні бомбардувальники військово-повітряних сил США B-1B, які у лютому 2021 року розмістились на авіабазі Орланд у Норвегії, здійснили своє перше патрулювання.

Політ двох літаків здійснювався 26 лютого під прикриттям F-35 та у взаємодії із ВМС Норвегії, повідомляє командування ВПС США у Європі та Африці. Проте у цьому повідомленні є доволі дивна деталь, пише defence-ua.

Всього у Норвегії розміщено 4 B-1B

Спочатку було повідомлено про патрулювання стратегічної авіації США у «cхідних районах Баренцевого моря».

Річ у тому, що райони Баренцевого моря - це не тільки кордон з РФ біля Мурманська, а і головні військово-морські бази російського Північного флоту, на яких розміщуються основні бойові кораблі, включно з ракетним крейсером «Петр Великий» та атомним підоводним човном К-535 «Юрий Долгорукий». А також Архангельск, біля якого у Сєверодвінську знаходиться «Севмаш», яке виробляє та ремонтує атомні підводні човни.

База Північного флоту ВМС РФ знаходиться поблизу Мурманска у «закритому місті» Североморск

Проте через 26 хвилин це повідомлення було відправлено на «Норвезьке море».

Видання додає, що на фоні розміщення стратегічної авіації США у Норвегії, відбувається і значна активізація флоту та літаків РФ у цьому ж районі. Зокрема, ракетний крейсер «Маршал Устинов» 22 лютого впритул наблизився до кордонів з Норвегією.

А на початку минулого місяця два стратегічні бомбардувальники Ту-160 здійснили політ навколо цієї країни у нейтральному повітряному просторі. Одночасно з ними у небі перебували декілька перехоплювачів МиГ-31, які здатні нести гіперзвукові ракети «Кинжал».

Маршрути польоту Ту-160 та МиГ-31 у лютому

Водночас у Калінінградській області в середині лютого РФ провела навчання з протидії повітряним силам США, заявивши, що збивати американські «стратеги» та крилаті ракети будуть Су-27.

Всі фото з сайту defence-ua

Ще на цю тему