Теймуру Абдулаєву російські карателі продовжили термін утримання у ШІЗО / Фото

12:20 08.02.2021

Фігурант сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв пробуде у ШІЗО виправної колонії у Салаваті (Росія) до 16 лютого.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала мати Абдуллаєва Діляра. За словами жінки, термін утримання її сина у ШІЗО башкортостанської колонії продовжили ще на 10 діб, повідомляє Крим.Реалії.

Як зазначає Діляра Абдуллаєва, у таких умовах її син провів уже 250 днів.

«5 лютого дзвонила до спецвідділу колонії – як здоров'я сина, як він, адже завтра закінчується термін його покарання. На що мені ясно дали зрозуміти, що він ще в ШІЗО і тепер продовжили ще на 10 діб, а це до 16 лютого», – зазначила вона.

«Болісна тривога і жорстоке розчарування охоплює мене за здоров'я мого молодшого сина Теймура. Якщо зараз терміново Тимура не врятувати, то є загроза його життю», – стверджує Діляра Абдуллаєва.

Раніше повідомлялося, що адвокат Сіяр Панич планує подати адміністративний позов на ІК-2 ГУФСІН в Салават (Росія) за відмову російської колонії надати йому необхідні відомості про його підзахисного, фігуранта сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва. Так, за словами Панича, башкортостанська колонія вже місяць ігнорує його запити про «безпідставність» переведення Абдуллаєва в ШІЗО.

Український омбудсмен Людмила Денісова 18 листопада 2020 року звернулася до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової з вимогою «негайно відреагувати і забезпечити відновлення прав» фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва.

В УФСІН по Башкортостану публічно не коментували заяву адвоката. Російський омбудсмен Москалькова також не реагувала на це повідомлення.

Нещодавно мати ув'язненого кримчанина Діляра розповіла, що Абдуллаєву продовжили час перебування в штрафному ізоляторі до 22 січня.

Раніше Теймур Абдуллаєв близько п'яти місяців перебував у штрафному ізоляторі, після чого його перевели в камеру зі строгими умовами утримання.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» у червні 2019 року. Пізніше Верховний суд Росії змінив вирок кримчанам.

Таким чином, Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув'язнення, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців, Айдер Саледінов – 11 років і 6 місяців. Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адміністративний нагляд строком на 1 рік і 4 місяці.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з цими вироками і закликало посилити санкційний тиск на Росію.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав усіх фігурантів цієї справи політичними в'язнями.

Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на суді в російському Ростові-на-Дону. Фото:Кримська солідарність

Ще на цю тему