КС Молдови скасував особливий статус російської мови в країні

17:01 21.01.2021

Конституційний суд Молдови на засіданні 21 січня розглянув запити депутатів, в яких вони просили суд висловитися про закон «Про функціонування мов на території Молдови», і визнав закон неконституційним.

Про це повідомляє Newsmaker, передає ESPRESO.

Цей закон в другому читанні парламент ухвалив 16 грудня 2020 року. Він передбачає, що люди в Молдові зможуть звертатися до органів державної влади, держустанов, підприємств і організацій державною або російською мовою. Крім того, держслужбовців можуть зобов'язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською і надавати інформацію тією мовою, якою написано заяву.

На засіданні КС депутати клопотали про те, щоб закон визнали неконституційним. Октавіан Цику заявляв, що такий закон «підриває основи Конституції», а Діну Плингеу відзначав, що його прийняли з порушеннями.

«Якщо ми будемо використовувати російську для міжетнічних відносин, ми ніколи не інтегруємо нацменшини в молдавський політичний дизайн. На це завжди буде впливати геополітичний порядок», – вважає Цику.

На його думку, прирівнювання російської мови до румунської – це підрив основ Конституції.

Ще на цю тему