Кіркорову, який публічно виправдовує окупацію Криму, на п'ять років заборонено в'їзд до Литви

20:01 19.01.2021

Російський виконавець Філіп Кіркоров не зможе в'їхати в Литву впродовж п'яти років.

Як повідомило литовське Міністерство внутрішніх справ, департамент міграції на прохання МЗС у вівторок вніс співака на п'ять років до списку небажаних у Литві осіб, передає Інтерфакс-Україна.

Заборона на в'їзд до Литви для Кіркорова набуває чинності з 19 січня.

«Виконавців, які публічно виправдовують окупацію Криму, не треба терпіти в жодній демократичній державі. В нас однозначна позиція в питанні таких виконавців, тому сумнівів щодо внесення Кіркорова до списку небажаних у Литві осіб не виникло», – заявила глава МВС Агне Білотайте.

Напередодні міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс попросив внести громадянина РФ і Болгарії Філіпа Кіркорова до національного списку іноземців, яким заборонено в'їзд до країни, зазначивши, що цей відомий виконавець своїми неодноразовими відвідуваннями Криму «свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України й у такий спосіб незаконно виправдовував агресивні дії Російської Федерації».

За словами Ландсбергіса, участь Кіркорова в концертах у Криму «істотно шкодить національній безпеці Литви».

Міністр обіцяв, що Литва систематично даватиме оцінку всім особам, яких Росія «намагається використати для просування своєї зовнішньої політики та вчинення впливу на жителів Литви».

Ще на цю тему