МЗС Литви пропонує не впускати Кіркорова в країну через його поїздки до Криму
Міністерство закордонних справ Литви пропонує не впускати в Литву російського виконавця Філіпа Кіркорова та внести його до чорного списку нев'їзних.
Як повідомило МЗС, у понеділок Міністерству внутрішніх справ і Департаменту у справах міграції передано пропозицію, в якій міститься прохання внести громадянина РФ і Болгарії Філіпа Кіркорова до національного списку іноземців, яким заборонено в'їзд до Литви.
У поданні глави МЗС Габріелюса Ландсбергіса зазначено, що відомий виконавець своїми багаторазовими відвідуваннями Криму «свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України й у такий спосіб незаконно виправдовував агресивні дії Російської Федерації».
«Ми системно оцінюватимемо всіх діячів, яких Росія прагне використовувати для пропаганди своєї зовнішньої політики та вчинення впливу на жителів Литви. Також не слід забувати й суворо оцінити і білоруських громадян, які сприяли розправі з мирними протестувальниками», – зазначив міністр у рекомендації.
Пізніше в понеділок він сказав журналістам, що остаточне рішення стосовно Кіркорова запропоновано прийняти міністру внутрішніх справ Агне Білотайте. Ландсбергіс наголосив, що участь Кіркорова в концертах у Криму «сильно шкодить національній безпеці Литви».
Як сказав глава МЗС, Кіркоров, «за нашою пропозицією, не повинен бувати в Литві». «Таку пропозицію ми подали МВС, остаточне рішення в його руках», – додав він.
Ландсбергіс також наголосив, що нинішній уряд повинен «системно оцінювати осіб, які прибувають до Литви загалом, із таких держав, як Росія», і необхідно оцінювати можливість внесення до чорного списку й інших російських виконавців, а також «представників білоруського режиму, відповідальних за репресії».
Дискусії про розширення чорного списку виникли після того, як з'ясувалося, що субсидії за культурні заходи, які не відбулися, було надано литовським компаніям, котрі планували концерти російських виконавців Філіпа Кіркорова і Михайла Шуфутинського, зазначає агентство BNS.
Ще на цю тему
- 25.02.2021 Олігарх з оточення Путіна отримав чверть коштів бюджету РФ, виділених на Крим
- 25.02.2021 У окупованому Криму подали заявки на фінансову допомогу понад 3,7 тис. бізнесменів
- 25.02.2021 Україна розслідує 18 справ щодо злочинів проти журналістів і громадських діячів у Криму
- 23.02.2021 Банки зобов'язані обслуговувати жителів Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи – НБУ
- 23.02.2021 СБУ повідомила про підозру активісту так званої «кримської весни»
- 23.02.2021 «Не матиме майбутнього»: відомий опозиціонер пояснив, чим загрожуватиме для Росії анексія Криму
- 23.02.2021 У суді повідомили, що «поки не можуть» розглянути скаргу Кіркорова на заборону на в'їзд до Литви через Крим
- 23.02.2021 В окупованому Криму можуть зникнути традиційні сорти винограду
- 19.02.2021 Оккупанты перевыполнили планы по грабежу украинского имущества в Крыму – подробности
- 19.02.2021 На КПВВ «Каланчак» затримано учасника «Автоканала Севастополя», який сприяв окупації півострова
- 19.02.2021 «Кислотные выбросы в Армянске»: «суд» в оккупированном Крыму начал рассматривать дело
- 19.02.2021 Окупанти вперше перекрили кримський міст. Рятують від обвалу