Спецслужби США звинуватили Росію у масштабній кібератаці на урядові структури
Американські спецслужби офіційно назвали хакерів з Росії винними в кібератаці на комп'ютерні мережі федерального уряду, в тому числі пов'язану з використанням вразливих місць у програмному забезпеченні SolarWinds.
Як передає Укрінформ, про це йдеться в спільній заяві єдиної координаційної групи з кібербезпеки (UCG), в яку входять Федеральне бюро розслідувань (ФБР), Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA), Управління директора національної розвідки (ODNI) і Агентство національної безпеки (NSA).
«Ця робота (зусилля спецслужб з розслідування і мінімізації наслідків атаки - ред.) свідчить, що агент розвинутої стійкої загрози (Advanced Persistent Threat (APT) - складні кібератаки, що здійснюються переважно на ІТ-інфраструктуру військових і державних об'єктів - ред), який, ймовірно, є російським, несе відповідальність за більшу частину або всі недавно виявлені і триваючі кібератаки як урядових, так і неурядових мереж», - йдеться в спільній заяві спецслужб.
Як вважають спецслужби, російські кібератаки «були та залишаються спробою збирання розвідданих».
У заяві UCG повідомляється, що від атаки АРТ постраждали приблизно 18 тисяч замовників продукту Orion від компанії Solar Winds у державному і приватному секторі. Також спецслужби виявили не менш як десять урядових агентств США, які потрапили в категорію постраждалих, і працюють над виявленням та повідомленням недержавних організацій, яких також можуть стосуватися наслідки атак.
«Ми робимо всі необхідні кроки, щоб зрозуміти весь масштаб цієї атаки та відреагувати належним чином», - йдеться у заяві UCG.
Як повідомляв Укрінформ, урядові структури США та американські компанії стали жертвами тривалої та комплексної атаки хакерів, яку ймовірно пов'язували з російськими спецслужбами. Зокрема, відомо, що вони проводили операцію з березня з використанням вразливостей у програмному забезпеченні SolarWinds. Від зламу постраждали Мінфін США, Держдепартамент, Пентагон, Міністерство енергетики, Національне управління ядерної безпеки США, інші відомства, а також велика кількість американських компаній.
Ще на цю тему
- 27.01.2021 Россия ратифицировала соглашение о продлении ДСНВ до 5 февраля 2026 года
- 27.01.2021 Байден предупредил Путина о жестких мерах в ответ на шаги, которые вредят США или их союзникам
- 27.01.2021 Известного критика Кремля утвердили на пост госсекретаря США
- 22.01.2021 Байден доручив вивчити ситуацію з діями російських хакерів у США
- 20.01.2021 The Guardian: Союзники США сформируют единый фронт против агрессии Кремля
- 18.01.2021 The National Interest: Кандидат Байдена на пост в Госдепе стал опасным сигналом для России
- 11.01.2021 Стало известно, кто станет советником Байдена по делам России
- 22.12.2020 США официально обвинили спецслужбы России в недавних масштабных кибератаках
- 22.12.2020 Ответ на кибератаку против США не будет сводиться к санкціям - Рон Клайн
- 22.12.2020 Помпео отнес Россию к числу врагов США
- 17.12.2020 Пентагон заявив, що Росія випробувала протисупутникову ракету
- 09.12.2020 Голова « Нафтогазу» розраховує, що включені до законопроекту про оборонний бюджет США санкції доб'ють «Північний потік-2»