Розливи нафтопродуктів в окупованому Криму: Україна розробляє методики оцінки збитків

11:30 14.12.2020

Розливи нафтопродуктів в окупованому Криму: Мінекології та прокуратура АРК розробляють методики оцінки збитківУкраїна обов'язково притягуватиме Росію до відповідальності за шкоду екології в окупованому Криму.

Про це Крим.Реалії повідомив заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Михайло Хорєв, передає Цензор.НЕТ.

Так він прокоментував, зокрема, розлив нафтопродуктів у Севастопольській бухті в грудні.

«Відповідальність за розливи нафти у Севастополі під час окупації покладається на країну-окупанта. Зараз створено робочу групу, яка спільно з прокуратурою Автономної Республіки Крим розробляє методики оцінки збитків. Ми хочемо прив'язати їх до військових злочинів і, відповідно, пред'являти ці позови в міжнародних судах», – зазначив Хорєв.

Наразі немає реакції відповідних відомств Росії на цю інформацію.

Нагадаємо, 4 грудня повідомлялося про забруднення Севастопольської бухти нафтопродуктами, площа розливу становила 200 тис. кв. м. Інспектори Чорноморсько-Азовського морського управління Росприроднагляду звернулися до Південної транспортної прокуратури Росії та в поліцію для порушення кримінальної справи.

У лютому 2020 року російський «Центр цивільного захисту» виявив у Севастопольській бухті маслянисту пляму. Прокуратура і Нацполіція АРК після цього відкрили кримінальне провадження. Українські правоохоронці зазначили, що токсичні речовини потрапляють у Чорне море, створюючи загрозу для здоров'я населення і середовища.

У січні в Чорному морі біля берегів Криму також фіксували розлив нафти, плями було виявлено за 146,4 км від Феодосії.
 

Ще на цю тему