Влада й опозиція Грузії не домовилися про компроміс та планують нову зустріч

10:00 08.12.2020

Влада й опозиція Грузії після третього раунду перемовин за посередництва послів ЄС та США не досягли конкретних домовленості про вихід з політичної кризи та продовжать діалог 8 грудня.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє «Грузия Онлайн».

«Були деякі питання, за якими вдалося зблизити позиції, але залишаються деякі інші… Тому процес продовжиться, і сподіваюся, після завтрашньої зустрічі ми зможемо розповісти деталі», - заявив Давид Бакрадзе, лідер опозиційної «Європейської Грузії».

Про «зближення позицій» сказав і представник правлячої «Грузинської мрії» Арчіл Талаквадзе. За його словами, є шанси досягти домовленостей на наступній зустрічі. При цьому він відкинув імовірність виконання ключової вимоги опозиційних сил - про дострокові парламентські вибори або ж всенародне опитування щодо необхідності ще одних виборів у 2021 році.

Лідер «Єдиного національного руху» Григол Вашадзе сказав, що поки не бачить наближення компромісу у ключових питаннях.

Повідомлялось, що після першого туру парламентських виборів опозиційні партії заявили про нібито фальсифікації та у зв’язку з цим проігнорували другий тур, відмовилися входити до нового парламенту і почали акції протесту.

3 грудня Центральна виборча комісія, попри спротив опозиції, затвердила результати виборів. Згідно з законодавством країни, протягом 10 днів після цього президент має назначити дату першого засідання нового парламенту.

Внаслідок безкомпромісної позиції політичних сил у Грузії потенційно може сформуватися повністю однопартійний парламент - вперше з комуністичних часів.

Ще на цю тему