Адміністрація Байдена зменшить амбіції та агресію Кремля, – генерал США Ходжес
У Чорноморському регіоні посилюється не тільки політична, але й економічна конкуренція. Однак Захід має дати зрозуміти РФ, що вона не має права вирішувати, що робити сусіднім державам.Із приходом до влади у США демократа Джо Байдена Штати тісніше співпрацюватимуть з усіма європейськими союзниками і партнерами, а також стануть жорсткішими до Кремля.
Про це заявив колишній командувач сухопутних військ США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес, інформує Цензор.Нет із посиланням на видання «Гордон».
«Я думаю, нова адміністрація, імовірно, буде жорсткішою щодо Кремля... Обраний президент Байден уже дав зрозуміти, що США тісніше співпрацюватимуть з усіма нашими європейськими союзниками і партнерами, ніж нинішня адміністрація. Тож щодо України я буду обережним, але оптимістичним», – сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи стане співпраця України і НАТО тіснішою із приходом до влади Байдена.
Він також зазначив, що така співпраця може зменшити амбіції Кремля.
«Я думаю, що це зменшить амбіції і агресію Кремля. Чорноморський регіон – це те, що я б назвав котлом конкуренції. Це місце, де Захід має сказати росіянам, що не можна застосовувати силу для зміни суверенних кордонів європейських країн. І що Росія – Кремль, – ви не можете вибирати, як чинити Україні, Грузії чи Молдові. Я сподіваюся, що адміністрація Байдена діятиме рішучіше», – додав генерал.
Годжес підкреслив, що значення Чорноморського регіону посилюється не тільки в аспекті військової, але й економічної конкуренції.
«Наприклад, Росія через незаконну анексії Криму тепер виступає проти економічної зони Румунії в Чорному морі. Імовірність розбіжностей щодо цих претензій теж є важливою. Я вважаю, що Європейський союз зверне на це увагу. І тут ідеться про дотримання міжнародного права. Нам дійсно потрібно, щоб Німеччина відігравала активнішу роль у здійсненні тиску на Кремль. Я вважаю, що Німеччина – єдина країна, яка може змінити поведінку Кремля або хоча б вплинути на неї», – сказав він.
Ще на цю тему
- 07.03.2022 Перекриття Босфору поставило під сумнів десантну операцію поблизу Одеси — Клименко
- 27.12.2021 Росія використовує Азовське море як театр військових дій – Кулеба
- 15.11.2021 Дії НАТО в Чорному морі та Балтії є оборонними та не загрожують Росії – Столтенберг
- 16.01.2020 Рішення щодо "об'єднання" Чорного моря з Балтійським потрібне зараз, потім буде пізно - Ціхоцький
- 31.10.2019 Сегодня – Международный день Чёрного моря!
- 23.10.2019 Нідерланди допоможуть Україні поєднати Чорне й Балтійське моря - посол
- 29.05.2018 На саміті НАТО у Брюсселі обговорять безпеку чорноморського регіону
- 02.12.2016 Пограничные службы черноморских стран подписали Меморандум о сотрудничестве
- 01.04.2016 Рогозин проведет морскую коллегию в оккупированном Севастополе
- 24.11.2015 Министр экономики выступит на ассамблее Международной морской организации
- 11.06.2015 Еврокомиссия хочет всеобъемлющую стратегию по Черноморскому региону
- 21.11.2012 Повернуться лицом к морю. Главный редактор BSNews предлагает способ преодоления черноморского геополитического разлома