У Німеччині придумали, як обійти санкції США проти «Північного потоку-2» - Bild

18:15 02.12.2020

Влада німецької федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія планує створити спеціальний фонд, який будуть використовувати для продовження будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» в обхід санкцій США.

Як повідомляє «Європейська правда», про це пише Bild з посиланням на джерела.

За даними видання, державна канцелярія Мекленбург-Передньої Померанії на чолі з прем'єр-міністром Мануелою Швезіг планує створити «Фонд захисту клімату».

Цей фонд незабаром повинен буде визначити майже готову російську трубу як «найважливіший компонент для захисту навколишнього середовища в Мекленбург-Передня Померанія», а після цього зробити свій внесок у завершення будівництва.

Задум полягає в тому, що німецькі компанії, які беруть участь у прокладанні газопроводу, будуть поставляти свої послуги фонду, а той - передавати їх своєму підприємству, яке також планують створити.

«З технічної точки зору жодна компанія не буде взаємодіяти з «Північним потоком-2», тому не буде санкцій і російський державний проєкт все одно буде реалізований», - зазначає Bild.

Видання повідомило, що Міністерство енергетики, інфраструктури і цифровізації федеральної землі добу не відповідало на запит щодо фонду. Пізніше в міністерстві відповіли: «Без коментарів».

США виступають проти газопроводу на тій підставі, що він зробить Європу надто залежною від поставок російського газу. Вашингтон пригрозив санкціями європейським компаніям, які будуть брати участь в будівництві газопроводу.

У проєкту також є відомі противники в Німеччині. Наприклад, кандидат в керівництво правлячої партії ХДС Норберт Реттген зажадав негайної зупинки будівництва «Північного потоку-2».

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» практично завершено. Він подвоїть постачання російського природного газу Балтійським морським шляхом до Німеччини, найбільшої економіки Європи.

Перші санкції щодо «Північного потоку-2» були введені в кінці минулого року, незадовго до планового закінчення робіт. Через них проєкт покинула швейцарська компанія Allseas, що надала судно-трубоукладач.

Згодом йому знайшли заміну - російське судно «Академік Черський», однак у нього виникли проблеми через неможливість укласти договір страхування. Страхові компанії побоюються брати участь у проєкті через ризик потрапити під санкції США.
 

Ще на цю тему