COVID-19: На адмінмежі з Кримом можуть бути розгорнуті гуманітарні табори
Рішення про розгортання гуманітарних таборів на контрольно-пропускних пунктах на адміністративній межі з окупованим Кримом може бути ухвалено з урахуванням ситуації з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 і браком ліків на тимчасово окупованих територіях.
Щодо розгортання таких гуманітарних таборів на КПВВ у Донецькій і Луганській областях таке рішення може бути ухвалене в разі критичного загострення ситуації з захворюваністю COVID-19.
Про це повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук, пише Центр журналістських розслідувань.
«Якщо говорити про сьогоднішню ситуацію щодо боротьби з COVID-19, то ми розуміємо, що ми не маємо можливості впливати на все, що відбувається на тимчасово окупованій території, але ми можемо наблизити послуги для наших громадян. Таке рішення (розгортання гуманітарних таборів – ІФ) може бути ухвалене, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу та нестачею ліків на тимчасово окупованих територіях», – сказала Голованчук в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання, за яких умов Україна може розгорнути гуманітарні табори на КПВВ на адмінмежі з Кримом.
За словами заступниці міністра реінтеграції, Україна всіляко сприяє організаціям, які направляють гуманітарні вантажі на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей України.
«А ось із Кримом ситуація складніша. Ми могли б сприяти таким вантажам від міжнародних гуманітарних організацій, які йшли б на територію окупованого Криму. Ми проводили відповідні консультації з нашими міжнародними партнерами. Вони готові. Більше того, вони навіть зверталися до країни-окупанта з пропозицією гуманітарної допомоги й обов’язковим доступом на територію окупованого півострова для моніторингу ситуації. У відповідь міжнародники отримали відмову», – розповіла вона.
Голованчук наголосила, що Росія продовжує блокувати будь-який доступ на територію окупованого Криму для міжнародних моніторингових і міжнародних гуманітарних організацій, а також не дозволяє резидентам Криму – громадянам України виїхати на материкову частину України, щоб купити ліки.
Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков запевняє, що в цьому році модернізують КПВВ «Чонгар».
Про можливу спробу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій монополізувати ринок робіт з відновлення повернутих під український контроль територій Донбасу дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана Реінтеграція заради прибутку.
Ще на цю тему
- 21.01.2021 Пандемия не помеха: «Артек» будет принимать детей с конца января
- 21.01.2021 COVID-19 у окупованому Криму: 244 випадки за добу
- 21.01.2021 В окупованому Криму українців примусово щеплюють невідомою вакциною – Кориневич
- 20.01.2021 В Крыму от COVID-19 скончались два керченских врача
- 20.01.2021 COVID-19: В Севастополе 95 новых случаев заболевания, умерли шестеро
- 20.01.2021 Количество случаев коронавируса в Крыму перевалило 30 тысяч
- 19.01.2021 Кількість смертей з COVID-19 у Криму перевалила за тисячу
- 18.01.2021 COVID-19 за сутки в Крыму подтвержден у 253 человек
- 15.01.2021 «Спутник V»: В Севастополе военнослужащий попал в реанимацию после прививки от коронавируса
- 15.01.2021 COVID-19 в Севастополе выявлен у 96 человек за сутки, скончались шестеро
- 15.01.2021 Коронавирус за сутки в Крыму подтвержден у 325 человек
- 14.01.2021 Число умерших от COVID-19 в Севастополе превысило 300