За кримським сценарієм: РФ дозволила ввести «миротворців» у Нагірний Карабах, але вони там вже є

12:45 18.11.2020

Рада Федерації дозволила президенту Росії Володимиру Путіну розміщення у Нагірному Карабасі російських миротворців з необхідним озброєнням і спецтехнікою.

Таке рішення було ухвалене на засіданні верхньої палати парламенту 18 листопада, повідомляє ТАСС, передає УНІАН.

Відзначається, що, згідно з Конституцією РФ, питання про введення воєнного контингенту вирішується Радою Федерації, однак російські миротворці вже знаходяться в Нагірному Карабасі з 10 листопада.

За словами голови комітету з конституційного законодавства Андрія Клішаса, «Путін мав право оперативно ввести миротворців у Карабах без згоди Ради Федерації через те, що там загинули росіяни - члени екіпажу збитого азербайджанськими військовими вертольота Мі-24».

В інтерв'ю РИА Новости він повідомив, що згода Ради Федерації на використання армії в цьому випадку необхідна, оскільки йдеться не про оперативну військову ситуацію, а про плановий захід на кілька років.

Миротворчий мандат російських збройних сил у Нагірному Карабасі розрахований на 5 років з можливістю продовження терміну.

Чому це важливо

1 березня 2014 року Рада Федерації РФ дозволила Путіну ввести війська на територію України. Приводом тоді послужило звернення президента Віктора Януковича.

16 березня того ж року в Криму відбувся так званий «референдум», після якого Росія анексувала Крим. Міжнародне співтовариство не визнає насильницьке захоплення українського півострова.

 

Ще на цю тему