Події в Карабаху є попередженням для проросійських сил у Грузії, Молдові та в Україні – експерт
Ситуація, коли Росія не підтримала свою союзницю Вірменію під час ескалації конфлікту у Нагірному Карабаху, а в результаті лише посилила свій контроль над Єреваном, є попередженням для проросійських сил в Грузії, Молдові та Україні, які ще намагаються загравати з Кремлем.
Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив старший аналітик Європейської ради у закордонних справах (Берлін) Густав Грессел.
«Це має бути потужний тривожний сигнал для тих сил, яких ще багато у Грузії, Молдові та Україні, що граються з ідеєю про зміцнення зв'язків з Росією», – сказав експерт.
Грессел вважає, що оцінювати нещодавню ескалацію у Нагірному Карабаху як протистояння між Росією і Туреччиною є помилкою. На його думку, РФ використала Туреччину для повернення повного контролю над Вірменією. Своєю чергою турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган використав Москву для здобуття перемоги у внутрішній політиці та тлі складної економічної ситуації у Туреччині.
Відтак, заявив аналітик, Анкара і Москва, незважаючи на багато суперечностей між ними, змогли домовитися у цій ситуації, посилили свою взаємну залежність і статус-кво у регіоні Південного Кавказу, а також у Сирії.
Водночас експерт констатував, що Туреччина нині прагне вирішувати свої стратегічні завдання і суперечності здебільшого з Росією, а не із союзниками по Альянсу.
При цьому він переконаний, що говорити про можливий вихід Туреччини з НАТО передчасно. Грессел пояснив, що для Анкари членство в НАТО є чинником престижу та впливу на політику військово-політичного блоку у Чорноморському регіоні.
Як повідомлялося раніше, 9 листопада Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка за участю Росії домовилися про припинення бойових дій у Нагірному Карабаху.
Згідно із домовленостями, Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих ними позиціях, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаху й вздовж коридору, що з'єднує Нагірний Карабах з Вірменію; розгортається російський миротворчий контингент.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв також заявив, що в Нагірному Карабаху будуть розміщені не тільки російські, а й турецькі військові.
Міноборони РФ повідомило, що літаками військово-транспортної авіації Іл-76 у Нагірний Карабах уже прибули 1 960 військовослужбовців, 470 одиниць військової техніки.
За інформацією InformNapalm, «миротворці», яких Росія відправила в Нагірний Карабах, раніше брали участь в окупації Криму і в бойових діях на Донбасі.
Вірменія й Азербайджан 27 вересня розпочали бойові дії в Нагірному Карабаху, взаємно звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства.
Обидві країни оголосили воєнний стан і мобілізацію. Бойові дії спровокували військові втрати з обох сторін і численні жертви серед мирного населення.
Ще на цю тему
- 06.08.2022 Блінкен обговорив ситуацію у Нагірному Карабасі з лідерами Азербайджану та Вірменії
- 04.08.2022 Обострение в Карабахе: у премьера Армении возникли вопросы к российским «миротворцам»
- 04.08.2022 ЄС закликав Вірменію та Азербайджан припинити вогонь у Нагірному Карабаху та повернутися до переговорів
- 16.07.2022 Азербайджан звинуватив рф у порушенні гарантій за домовленостями в Карабаху
- 27.03.2022 Азербайджан - РФ: Жодної адміністративно-територіальної одиниці під назвою «Нагірний Карабах» не існує
- 27.03.2022 Азербайджан ввів війська в Карабах, з якого Путін забрав «миротворців» на війну проти України
- 11.01.2022 У российских военных в Нагорном Карабахе новый командующий
- 25.10.2021 Азербайджан ввів у експлуатацію нові військові об’єкти на звільнених територіях / Фото
- 04.10.2021 Пашинян заявив про готовність зустрітися з президентом Азербайджану
- 17.09.2021 Российские «миротворцы» на 27 наблюдательных постах в Карабахе учились отражать нападение
- 02.09.2021 Вірменія не вважає конфлікт у Нагірному Карабасі врегульованим, – Пашинян
- 12.08.2021 Азербайджан звинуватив Вірменію у порушенні домовленості про виведення військ з Нагірного Карабаху