В Румунії запроваджується комендантська година

15:45 09.11.2020

Уряд Румунії оголосив про нові карантинні обмеження, які почнуть діяти з понеділка, 9 листопада.

Вводиться комендантська година від 23:00 вечора до 5:00 години ранку, за винятком невідкладних випадків: пересування на роботу, для отримання невідкладної медичної допомоги, для догляду за дитиною, для надання допомоги хворим або інвалідам похилого віку або у разі смерті члена родини, передає Балканський оглядач.

Носіння захисної маски буде обов'язковим по всій країні для дорослих та дітей від п'яти років, у всіх закритих приміщеннях та на вулиці. 

Державні установи, а також усі державні або приватні підприємства повинні перевели більшість своїх працівників на дистанційний режим роботи, щоб уникнути перевантаження громадського транспорту. А якщо це неможливо - має бути запроваджений гнучкий режим робочого часу з різним часом початку і закінчення роботи, з різницею в щонайменше в 2 години.

Крім того, по всій країні державні та приватні дитячі садки та навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання.

Також заборонені зустрічі з нагоди свят чи ювілеїв, а також вечірки в закритих приміщеннях та просто неба.

Діяльність продовольчих та речових ринків та ярмарків у закритих приміщеннях призупиняється. З дотриманням протиепідемічних заходів працюватимуть лише продовольчі ринки, організовані на відкритих територіях загального користування.

Магазини та інші комерційні заклади працюватимуть лише з 5:00 до 21:00, за винятком аптек, АЗС та закладів громадського харчування з доставкою додому.

Президент Румунії Клаус Йоганніс пояснив населенню, чому були прийняті такі рішення: «Звісно ми хочемо взяти під контроль розповсюдження вірусу, поширення пандемії, але в той же час ми хочемо дати можливість лікарям лікувати важкі випадки в лікарнях. Так само ми прагнемо, щоб економіка продовжила працювати, не хочемо зупиняти румунську економіку, намагаємось вживати заходи, які б захищали людей, а економіка продовжила працювати. Так, ми хочемо, щоб румуни продовжили своє життя якомога ближче до нормальних умов, але ми перебуваємо в анормальній ситуації, в умовах пандемії і не можемо цього ігнорувати.»

Ще на цю тему