Глава МЗС Литви: Питання Криму заважатиме вступу України до НАТО

20:00 27.10.2020

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що перепоною вступу України до НАТО є не тільки триваючий конфлікт на Донбасі, але й російська окупація Криму.

Про це він сказав у інтерв’ю Європейській правді.

«Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою», - сказав міністр.

Він пояснив, що, на його думку, передусім перепоною для вступу України в Альянс є конфлікт на Донбасі. Однак пізніше додав, що кримське питання теж може стати проблемою.

«Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим. – ЄП), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені», - сказав Лінкявічюс.

На уточнююче запитання, чи повинна Україна вирішити кримське питання до вступу до НАТО, він відповів ствердно: «Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти. У Литви це забрало 10 років», - заявив глава МЗС. 

Водночас литовський міністр порадив Україні не фокусуватися на цих перепонах.

«Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС», - сказав Лінкявічюс.
 

Ще на цю тему