Росія збільшує частоту незаконних польотів до Криму, незважаючи на пандемію – Украерорух

11:01 16.10.2020

Російські авіакомпанії в 2020 році продовжують збільшувати частоту незаконних польотів до Криму, які порушують український повітряний простір. Середня кількість виконуваних авіарейсів за січень-вересень склала близько 100 на добу, що на 11,1% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив в.о. директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух) Андрій Ярмак.

«Якщо говорити про динаміку, то в 2019 році російські авіакомпанії здійснювали до Криму в середньому в день близько 90 рейсів, або 32,5 тис. рейсів на рік. Цього року кількість дещо збільшилася: за результатами січня-вересня середньодобова кількість таких рейсів – близько 100», – повідомим Ярмак.

При цьому він підкреслив, що інтенсивність виконання польотів залежить від сезонності: влітку вона вища, в зимову навігацію – нижча.

«При цьому влітку, незважаючи на пандемію, загальна кількість рейсів російських авіаліній до Криму становила від 150 до 200 рейсів на день», – повідомив Ярмак.

Він також зазначив, що Украерорух системно фіксує всі порушення правил використання повітряного простору з боку російських авіакомпаній і передає цю інформацію до Державіаслужби для вжиття заходів відповідно до українського законодавства.

Публічних коментарів російських авіакомпаній та аеропорту «Сімферополь» з приводу звинувачень Украероруху немає.

У Прокуратурі АРК повідомили, що на 65 російських літаків накладені арешти через польоти до анексованого Криму.

Ще на цю тему