Польща оштрафувала Газпром на 6 мільярдів євро у справі про Північний потік-2

19:45 07.10.2020

Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK) оштрафувало російську компанію Газпром на 29 мільярдів злотих (понад 6 млрд євро) через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування щодо будівництва газопроводу Північний потік-2.

Як повідомляє Європейська правда, про це йдеться у заяві на сайті регулятора.

Згідно з рішенням, ще п'ять інших компаній оштрафовані на понад 234 млн злотих. Усі вони брали участь у будівництві трубопроводу.

«Відповідно до рішення голови Управління у справах конкуренції та захисту споживачів, суб'єкти господарювання зобов'язані розірвати контракти, укладені на фінансування газопроводу Nord Stream 2», - йдеться у заяві.

У справі, окрім російського Газпрому, проходили французька Engie Energy (країна реєстрації: Швейцарія), німецька Uniper, австрійська OMV, голландсько-британська Shell та німецька Wintershall (останні чотири компанії зареєстровані в Нідерландах).

«Провадження, проведене польським антимонопольним відомством, показало, що в 2017 році, незважаючи на відсутність згоди на створення спільного підприємства, 6 компаній (учасників консорціуму "Північний потік-1") уклали низку угод щодо фінансування NS2, що своєю чергою підтвердило їх важливу та необхідну роль у всьому проекті. Угоди, укладені між учасниками, стосувалися як фінансування, так і багатьох прав, наприклад, можливості втручання в діяльність NS2», - йдеться у заяві.

Регулятор наклав максимальні штрафи, передбачені законодавством (у розмірі 10% річного обороту) за будівництво газопроводу без згоди польського антимонопольного відомства.

Нагадаємо, у серпні UOKiK оштрафувало Газпром на 213 мільйонів злотих (понад 48 млн євро) через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування. Газпром оскаржив це рішення в суді.

На початку 2020 року UOKiK звернувся до Газпрому з вимогою надати документи, що мають відношення до справи.

Йшлося про контракти, укладені дочірньою компанією Газпрому з іншими компаніями, які фінансують будівництво Північного потоку-2.

У польському відомстві зазначили, що Газпром кілька разів відмовлявся надавати документи.

Ще на цю тему