Євросоюз застеріг треті країни від втручання в конфлікт Вірменії та Азербайджану

11:45 29.09.2020

У Брюсселі поки не можуть підтвердити зовнішнє втручання в конфлікт у Нагірному Карабаху, але попереджають про його неприпустимість.

Європейський Союз застеріг треті країни від втручання у військовий конфлікт Вірменії та Азербайджану. В ЄС вважають, що бойові дії в Нагірному Карабаху становлять серйозну загрозу регіональній стабільності, передає ZN.UA з посиланням на Deutsche Welle.

Представник європейської зовнішньополітичної служби Петер Стано зазначив що Брюссель поки не може підтвердити повідомлення про безпосередню участь у конфлікті зовнішніх сил. Підкресливши при цьому, що "будь-яке зовнішнє втручання в цей конфлікт неприпустиме".

Відзначимо, що Азербайджан активно підтримує Туреччина. Президент Реджеп Ердоган заявляв, що Вірменія повинна покинути окуповані азербайджанські території. У свою чергу, Росія поставляє зброю як Вірменії, так і Азербайджану. Крім того, РФ контролює більшу частину вірменської економіки і підтримує Єреван на міжнародній арені.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту
 

Ще на цю тему