Штати працюють над створенням коаліції проти Nord Stream 2 – Помпео

11:30 22.09.2020

У Вашингтоні розцінюють російський газопровід «Північний потік–2» як реальну загрозу для незалежності й безпеки Європи, тому докладають зусиль для того, щоби створити міжнародну коаліцію проти цього проєкту.

Про це розповів у останньому інтерв'ю німецькому виданню Bild державний секретар США Майкл Помпео, передає Укрінформ.

«Сполучені Штати вважають, що трубопровід «Північний потік-2» реалізовує підтримку Росії, створює ризик для Європи, дозволяючи їй стати залежною від газу, який надходить з РФ, а також загрожує Україні», - зауважив державний секретар США.

Отже, підкреслив Помпео, американська сторона має сподівання, що трубопровід «Північний потік-2» залишиться незавершеним.

«Ми працюємо над тим, щоби створити коаліцію, яка запобігатиме цьому. Ми сподіваємось, що німецький уряд матиме таке саме бачення – чи то через те, що сталося з паном Навальним, чи через реальні наслідки для безпеки (Європи – ред.), які виникають внаслідок залежності від російського газу», - зауважив глава Держдепартаменту США.

Як повідомлялося раніше, обидві палати Конгресу США ухвалили проєкт закону про оборонний бюджет на наступний рік, у якому передбачили введення санкцій проти компаній, що братимуть участь у добудові газопроводу «Північний потік–2». Проєкт закону має бути узгоджений між Сенатом і Палатою представників та підписаний президентом США.

Ще на цю тему