Євросоюз вимагає у Росії скасувати вирок у «справі Хізб ут-Тахрір»

14:15 18.09.2020

У Європейському Союзі відреагували на засудження до тривалих термінів фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» закликом до Росії скасувати рішення суду та негайно звільнити усіх незаконно затриманих українських громадян. 

Про це йдеться у заяві речника ЄС з питань зовнішніх справ і політики безпеки у п’ятницю - із текстом заяви ознайомилась Європейська правда

«Європейський Союз не визнає застосування російського законодавства в Криму і місті Севастополі, оскільки воно є незаконним відповідно до міжнародного права», - сказано у заяві. 

ЄС також не визнає передачу громадян України з Криму до судів в Росії, додав речник.

«ЄС закликає Росію скасувати ці рішення і без зволікання звільнити всіх незаконно затриманих українців», - йдеться в заяві.

Європейський Союз очікує, що Росія припинить тиск на кримськотатарську громаду. 

«На півострові повинні бути гарантовані міжнародні стандарти прав людини. Повний, вільний і необмежений доступ міжнародних правозахисників на всю територію України, включно з Кримом і містом Севастополем, як і раніше, має першорядне значення», - додається у заяві. 

16 вересня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вироки від 13 до 19 років в'язниці фігурантам другої бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір».

МЗС України висловило «рішучий протест».

Ще на цю тему