Генсеку ООН вказали на порушення міжнародного права в Криму, де окупанти провели «місцеві вибори»

13:45 15.09.2020


Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця звернувся з листом до генсека організації Антоніу Гутерреша щодо російських «виборів» в окупованому Криму. Він вказав на порушення міжнародного права.

Про це повідомляє представництво України в ООН, пише Центр журналістських розслідувань.

«У листі до генерального секретаря ООН посол Сергій Кислиця підкреслив, що організація і проведення Росією так званих «виборів» у Криму є протиправними і грубо порушують міжнародне право, зокрема Статут ООН, низку резолюцій ГА ООН та інших міжнародних інструментів», – сказано в повідомленні.

Європейський Союз заявив про невизнання результатів «місцевих та регіональних виборів», які були проведені Російською Федерацією 13 вересня в на території окупованого Криму та у місті Севастополі.

МЗС України висловила рішучий протест та засудив протиправну організацію і проведення Росією 13 вересня так званих «виборів» до незаконних органів, утворених російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях АР Крим та міста Севастополь. Україна також закликала міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, у тому числі шляхом розширення санкцій.

13 вересня Росія незаконно організувала «місцеві вибори» на території окупованих Криму і Севастополя. Зокрема, в Севастополі проходять «вибори губернатора» міста, депутата «Законодавчих зборів Севастополя» і депутатів Ленінської та Гагарінського «муніципальних рад», а також «довибори» двох депутатів «Нахімовської ради». Крім того, в Криму проходять додаткові вибори депутата «Государствєнного Совєта Рєспубліки Крим», депутата «Сімферопольської міської ради» та депутата «Роздольненського сільської ради».

8 вересня 2019 року в окупованих Криму і Севастополі пройшли «вибори» депутатів кримського «парламенту» і місцевих рад.

Верховна Рада України визнала нелегітимними так звані «місцеві вибори», проведені Росією на території окупованого Криму та Севастополя, і закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на РФ, зокрема і санкційний, для відновлення територіальної цілісності України.

28 січня 2020 року Євросоюз додав до списку санкцій ЄС сім осіб, які у вересні 2019 року організовували незаконні «місцеві вибори» в окупованих Криму і Севастополі.

29 січня 2020 року США додали в свій санкційний список організаторів «місцевих виборів» в окупованих Криму і Севастополі 8 вересня 2019 року, а також залізничну компанію та її керівника, які забезпечують пасажирські перевезення з Росії на півострів Керченським мостом.

Ще на цю тему