Кримський «Титан» продовжує труїти землю на Херсонщині

15:01 14.09.2020

Після аварійної ситуації на ПрАТ «Кримський Титан» (нині ПрАТ «ЮКРЕЙНІАН КЕМІКАЛ ПРОДАКТС»), який розташовано на тимчасово окупованій території АР Крим, у вересні 2018 році для контролю впливу виробничої діяльності на довкілля Державною екологічною інспекцією у Херсонській області були встановлені точки спостереження за станом ґрунтів.

Точки спостереження розташовані в санітарно-захисній зоні підприємства та населених пунктах Чаплинського та Каланчацького районів, повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України.

28 серпня 2020 року начальник Державної екологічної інспекції у Херсонській області Олексій Кузьменко спільно з головою Чаплинської райдержадміністрації Володимиром Галицьким та спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції візуально зафіксували факт початку діяльності підприємства, що знаходиться на території тимчасово окупованого Криму.

Спеціалісти відділу провели відбір проб ґрунту в 5 встановлених точках спостереження в Чаплинському та Каланчацькому районах. За результатами досліджень вміст сульфатів сягав рівня 2812,61 мг/кг, що є перевищенням гранично допустимої концентрації майже у 18 разів.

А у селі Григорівка Чаплинського району вміст сульфатів становить 358,89 мг/кг, що є перевищення в 2 рази. У порівнянні з даними за березень 2020 року вміст сульфатів зменшився – «Титан» не працював. Проте наразі підприємство працює на повну потужність. Інспектори продовжують відстежувати ситуацію.

Ще на цю тему