На КПВВ "Чонгар" створять пілотний проєкт з надання сервісних послуг
На КПВВ «Чонгар» на адмінмежі з ТОТ АР Крим буде реалізований пілотний проєкт, що передбачає створення зони надання сервісних послуг.
Згодом цю модель мультиплікують на всі інші КПВВ на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями. Як передає Укрінформ, про це у вівторок, 8 вересня, на брифінгу у Херсоні заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, що перебуває на Херсонщині з робочою поїздкою.
«Ми маємо намір створити пілотний проєкт – перший буде на «Чонгарі», у вигляді моделі такого КПВВ, яка потім буде розповсюджена на всі ті КПВВ, які на сьогодні існують (на лінії розмежування - ред.) з тимчасово окупованими територіями», - зазначив Яременко.
Це буде перший, вітринний проєкт, що буде мультиплікований на всі інші КПВВ. За його словами, ідея полягає в тому, що крім режимної зони, створити сервісну зону, де буде певний набір сервісів, що надаватимуться громадянам з ТОТ. «Сюди включається ЦНАП, безумовно, сюди включаються банківські послуги, ми ведемо перемовини з державними банками, щоб вони були представлені у цих сервісних зонах. Сюди включається і зона фудкорту, щоб людина могла щось купити собі поїсти або попити, сюди включається і медична складова, і складова, що стосується кімнати матері та дитини», - сказав заступник міністра.
Також, за його словами, важливим елементом є питання логістики – відкриття автостанції (те, що стосується, наприклад КПВВ «Каланчак») і запуск транспортного сполучення.
Завдання – створити належні умови для українських громадян, які потрапляють на територію, контрольовану державою, з ТОТ.
На сьогодні міністерство працює над таким типовим проєктом, що передбачає модульне, мобільне розташування, адже після визволення окупованих територій ці об’єкти будуть перенесені і встановлені на державному кордоні з Росією.
Що стосується передачі КПВВ на баланс державного підприємства «Реінтеграція та відновлення», як це анонсувалося, то наразі вирішуються технічні моменти, зазначив Яременко, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.
«Головне – це бюджет, для того, щоб утримувати ці КПВВ потрібні кошти, їх треба передбачити у бюджеті. Якщо передати їх сьогодні підприємству, то коштів у нього немає. Відповідно,будуть проблеми Тому це займає певний час і це процес, який ми маємо пройти», - сказав Яременко.
Ще на цю тему
- 21.04.2021 ФСБ намагалася виманити до окупованого Криму родичів політв’язня Єсипенка
- 21.04.2021 Суд в окупованому Криму засудив викраденого українського військового до ув’язнення в колонії
- 21.04.2021 У Криму пройшло перше засідання «суду» у справі кримчанина Яцкіна, якого ФСБ обвинувачує в «шпигунстві»
- 21.04.2021 Грецький буксир повертає до Греції пором, який з 2015 року працював на Керченській переправі / Фото
- 20.04.2021 В окупованому Криму відбулося перше засідання суду по суті у справі обвинуваченого у «державній зраді» Яцкіна
- 20.04.2021 Дев’ять країн-учасниць ПАРЄ закликали Росію припинити мілітаризацію Криму та блокування Керченської протоки
- 20.04.2021 У президента Зеленского обсудили саммит «Крымской платформы» с замгоссекретаря США МакДональд
- 19.04.2021 Кориневич про ситуацію в Азовському морі: Чергове грубе порушення Росією міжнародного права
- 19.04.2021 Шойгу признал, что «референдум» в Крыму в 2014 году прошел под дулами автоматов ВС РФ
- 19.04.2021 ЄС : Росія порушує міжнародне право блокуючи судноплавство в Чорному та Азовському морях
- 16.04.2021 Незаконный призыв: оккупанты отправили первую партию севастопольцев в армию РФ
- 16.04.2021 Україна продемонструвала чудову стриманість перед лицем залякування і агресії з боку Росії – Квін