Навального отруїли «Новічок» - уряд ФРН

19:15 02.09.2020

Уряд Німеччини заявляє, що тести, проведені на зразках, взятих у російського опозиційного політика Олексія Навального, показали наявність нервово-паралітичної речовини «Новічок» часів СРСР.

Про це заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, передає Укрінформ з посиланням на АР.

За його словами, тести, проведені спеціальною німецькою військовою лабораторією, показали присутність «хімічної нервово-паралітичної речовини групи «Новічок».

Зайберт повідомив, що ФРН проінформує партнерів по ЄС і НАТО про ситуацію з Навальним і обговорить з ними спільну реакцію на цей інцидент.

У зв'язку з цим Берлін закликає Москву пояснити ситуацію щодо російського опозиціонера. Представник німецького уряду, зокрема, сказав, що МЗС ФРН викличе посла РФ в Німеччині для бесіди про ситуацію з Навальний.

Російському опозиціонеру Олексію Навальному 20 серпня стало зле в літаку, яким він летів з Томська в Москву. Авіалайнер екстрено приземлився в Омську, Навального госпіталізували.

22 серпня спецлітаком він був доставлений в Берлін. Навальний знаходиться в комі, його стан оцінюється як стабільно важкий.

Консиліум лікарів «Шаріте» 24 серпня заявив, що клінічні дані свідчать про те, що Олексій Навальний був отруєний речовиною з групи активних речовин, які називають інгібіторами холінестерази. Зараз проводяться більш розширені дослідження.

Ще на цю тему