Напруга між Грецією та Туреччиною «на межі катастрофи» — The Guardian

20:30 28.08.2020

Німеччина вимагає припинення морських навчань у східному Середземномор’ї, намагаючись зменшити напругу у відносинах між Грецією та Туреччиною, адже німецький уряд вважає, що погіршення відносин між країнами може спричинити справжню «катастрофу».

Як повідомляє ZN,UA, про це пише британська газета The Guardian.

Греція та Туреччина «змагаються» за вплив у регіонах східного Середземномор’я.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, який намагається бути посередником між двома країнами, заявив про те, що передумовою для комунікації має стати припинення «військових маневрів».

«Навряд чи Греція і Туреччина зможуть сісти за стіл переговорів, коли їхні військові кораблі маневрують один проти одного у східному Середземномор'ї», - додав Маас.

Цього тижня Маас також сказав про те, що нинішня ситуація у східному Середземномор'ї нагадує «гру з вогнем», де «кожна маленька іскра може призвести до справжньої катастрофи».

Туреччина оголосила про те, що наступного тижня проведе військові навчання біля південного узбережжя Середземномор'я, тоді як Греція проводила військові навчання з Францією, Італією та Кіпром.

Лідери ЄС повинні діяти рішуче, щоб запобігти потенційній катастрофі.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримує ідею запровадження санкцій проти Туреччини, але Німеччина наголошує на необхідності комунікації, щоб відносини між Грецією і Туреччиною налагодилися.

ЄС «втратив важелі впливу на Туреччину», на папері Туреччина все ще залишається країною-кандидатом до вступу в ЄС, але переговори про реальний вступ країни до Євросоюзу «глибоко заморожені», резюмує газета.

Раніше повідомлялося, що у Греції заявили про готовність до військових дій у конфлікті з Туреччиною.

Ще на цю тему