Міноборони в рамках ДОЗ-2020 закуповує 120-мм міномети в Болгарії

13:45 21.08.2020

Виготовляємі болгарською компанією EMCO міномети ЕМ-120 є аналогом радянського міномета 2Б11. Відзначається, що болгарські міномети зареєстровані у класифікаторі НАТО, мають сертифікати якості, відповідності та походження продукції.

Основною причиною придбання цьогоріч болгарських ЕМ-120 у Міноборони називають відсутність на сьогодні серійних та прийнятих на озброєння вітчизняних зразків 120-мм мінометів, передає «Діфенс Експрес».

Зокрема, Збройні сили, за відповідним рішенням, припинили експлуатувати 120-мм міномети М120-15 «Молот» виробництва ПАТ «Завод «Маяк» (входить до складу ДК «Укроборонпром»), що постачалися ЗСУ в минулі роки.

Своєю чергою, вітчизняні міномети калібром 120 мм, що розроблені в рамках дослідно-конструкторської роботи УПІК-120, проходять державні випробування з лютого цього року. За планами Міноборони, до кінця цього року вони мають бути завершені.

«Міноборони, проаналізувавши негативний досвід закупівлі мінометів вітчизняного виробництва, досконало вивчило стан наявних розробок нових зразків мінометів та здійснює їх закупівлю після проведення повного комплексу випробувань та прийняття на озброєння ЗС України», - наголошується в повідомленні Міністерства оборони України.

Прес-служба Міноборони відзначила, що перевірила міномети EMCO на наявність сертифікатів якості, відповідності та походження озброєння. Також підтверджено, що всі ЕМ-120 виготовлені у 2020 році й вдалося зменшити їх вартість за рахунок відкритих торгів.

Ще на цю тему