МЗС передало Росії ноту протесту через незаконні військові навчання в окупованому Криму

19:45 12.08.2020

На території окупованих Криму і Севастополя 10 серпня почалися навчання Чорноморського флоту РФ.

Міністерство закордонних справ України вважає проведення військових навчань Чорноморського флоту РФ, які почалися на території тимчасово окупованого Криму, незаконним і таким, що порушує норми та принципи міжнародного права, а також передало відповідну ноту протесту в МЗС Росії, йдеться в коментарі МЗС України в середу 12 серпня, пише ZN,UA.

"Міністерство закордонних справ України вважає проведення незаконних навчань Чорноморського флоту Російської Федерації, які почалися 10 серпня 2020 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Автономної республіки Крим та міста Севастополь, черговим свідченням неприхованого нехтування Російською Федерацією нормами і принципами міжнародного права, в тому числі, Статуту ООН , резолюцій Генеральної асамблеї ООН, а також чинним законодавством України ", - наголошується в коментарі.

Відзначається, що організація згаданих військових навчань також є наочною ілюстрацією свідомих кроків Росії по ескалації напруженості в Азово-Чорноморському регіоні, яка загрожує регіональній та європейській безпеці.

"Україна засуджує протиправну демонстрацію Російською Федерацією її" військової могутності ", а також дії, спрямовані на подальшу мілітаризацію тимчасово окупованих нею територій Автономної республіки Крим та міста Севастополь. Російська Федерація повинна негайно припинити міжнародно-протиправні дії проти державного суверенітету і територіальної цілісності України", - підкреслили в МЗС.

У відомстві додали, що в МЗС РФ передана відповідна нота протесту.

Як повідомлялося, незважаючи на санкції, Росія постійно демонструє готовність до застосування своїх Військово-морських сил в акваторіях Чорного та Азовського морів.

З 10 серпня окупанти провели військові навчання Чорноморського флоту РФ за участю берегових ракетних протикорабельних комплексів "Бастіон". 11 серпня окупаційні війська відпрацювали завдання з виявлення і знищення загону авіаносних кораблів умовного супротивника.

Ще на цю тему