ЄСПЧ вимагає від РФ надати інформацію про подальші дії щодо храмів ПЦУ в Криму

17:40 12.08.2020

Європейський суд з прав людини звернувся до уряду РФ з вимогою надати інформацію про те, які подальші юридичні кроки російська влада має намір вчинити щодо храмів Православної церкви України в окупованому Криму - будівлі кафедрального собору у Сімферополі, яку забирають у кримської єпархії, та каплиці у Євпаторії, яку окупанти вимагають знести.

Як повідомив у Facebook експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Сергій Заєць, це є проміжною реакцією ЄСПЧ на скарги щодо порушення прав людини, які були подані від імені кримської єпархії ПЦУ, пише Центр журналістських розслідувань.

«7 серпня у справі Кримської єпархії ПЦУ Європейський суд з прав людини звернувся до Уряду РФ з вимогою надати інформацію про те, які подальші юридичні кроки російська влада має намір вчинити щодо кафедрального собору у Сімферополі та щодо каплиці у Євпаторії, а також коли можна очікувати виконання судових рішень», – написав Заєць.

Він нагадав, що 4 серпня Верховний Суд РФ відмовив у касаційному перегляді судових рішень про виселення Кримської єпархії ПЦУ (колишньої УПЦ КП) з будівлі, де розташований кафедральний собор св. рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги у Сімферополі. Крім того, 5 серпня так званий «Євпаторійський міський суд» підтримав наміри окупаційної влади щодо знесення каплиці ПЦУ у місті.

«Таким чином, йдеться про остаточну зачистку Криму від української церкви. Православна церква України, вочевидь, стоїть окупантам поперек горла. Зараз дуже багато залежатиме від реакції світової спільноти, оскільки внутрішні засоби захисту вже вичерпані», – додав правозахисник.

Ще на цю тему