На одеському пляжі готуються до підняття затонулого танкера
Бункерувальник Delfi, що затонув на одеському пляжі, планують поставити на воду та відбуксирувати до порту Чорноморськ орієнтовно упродовж трьох тижнів.
Про це заявив журналістам Дмитро Євдокімов, представник компанії Smart Marine Concept, яка займається підняттям судна, пише Радіо Свобода.
За його словами, із судном працювали останні півтора місяця водолази під водою, там виконано 85% всієї роботи з підйому Delfi.
«Залучались технології, які відсутні в Україні. Внутрішні приміщення оглядав робот. Його запускали всередину для огляду і перевірки судна – шукав тріщини та перевіряв корпусну цілісність. На підставі цієї інформації склали план робіт, який передали капітану порту та в інші профільні організації для огляду і підтвердження», – повідомив Євдокімов.
Наразі проводиться витіснення води із затоплених відсіків за допомогою надувних понтонів. Вони частково вже закладені в корпус судна. Після цього будуть встановлюватися зовнішні понтони – вони допоможуть повернути його вертикально, на рівний кіль. Підіймати його планують приблизно через два тижні, проте наразі компанія працює швидше, аніж планувалось.
Євдокімов стверджує, що на роботи поки що виділили близько пів мільйона гривень. Його компанія поки не отримує прибуток, судновласник тільки оплачує роботу водолазів та купує необхідне обладнання. Всі роботи проводяться за рахунок судновласника.
Раніше представники Адміністрації морських портів України повідомляли, що комплексна вартість робіт з прибирання судна становитиме 20-25 мільйонів гривень. Євдокімов припустив, що ця вартість є завищеною і настільки високі ціни називали інші комерційні компанії.
Обстеження судна показало, що в його корпусі є дві пробоїни – одна невеличка на кормі, а одна тягнеться впродовж всього корпусу. Частини корпусу відірвались та лежать у воді неподалік від Delfi, розповів Євдокімов.
«Велика пробоїна виникла внаслідок постійних ударів бортом об хвилелом, через неї і надходила вода. Є дві невеличкі пробоїни у машинному відділені, але вони не критичні. За цей час є певний розвиток тріщин, на щастя, поки не критично», – заявив він.
Чи піддаватиметься судно ремонту стане зрозуміло після підйому, додав експерт.
Судно Delfi сіло на мілину поблизу одеського пляжу 22 листопада 2019 року. До цього бункерувальник кілька днів дрейфував акваторією Одеської затоки.
Ще на цю тему
- 04.09.2024 Приватні компанії не змогли евакуювати танкер, що палає у Червону морі / Фото
- 03.09.2024 Мільйон барелів нафти: у Червоному морі намагаються запобігти витоку з ураженого хуситами танкера
- 31.08.2024 Хусити опублікували відео, у якому підривають танкер у Червоному морі / Відео
- 17.08.2024 Фінляндія оголосила підозру капітану російського судна, яке зайшло у фінські води в липні
- 24.07.2024 Іран захопив танкер та екіпаж судна у Перській затоці
- 14.07.2024 Грецький фрегат запобіг атаці хуситів на комерційне судно
- 12.07.2024 В Норвезькому морі зіткнулися російський рятувальний корабель та глибоководний апарат – ГУР
- 08.07.2024 Затонув один з найсучасніших кораблів ВМС Ірану
- 04.07.2024 Сухогруз из России сняли мели у Стамбула
- 22.06.2024 Ремонт подводной лодки спецназначения АС-31 «Лошарик» продлится еще минимум три года
- 05.06.2024 У Карському морі перекинувся російський буксир
- 27.05.2024 Сухогруз протаранил железнодорожный мост в Ростове-на-Дону / Фото