Британія може "поховати" Північний потік-2

14:15 09.06.2020

Прагнення Німеччини завершити будівництво газопроводу «Північний потік-2» суперечить інтересам Європи і робить країну залежною від російського газу. 

Про це заявив британський парламентарій Деніел Кавчінскі, який закликав владу королівства приєднатися до США і поховати магістраль, пише «Главком» із посиланням на Daily Express.

За його словами, важко навіть оцінити масштаб зради, на яке йде кабінет канцлера Ангели Меркель. Адже Німеччина як країна — член НАТО , за його словами, прямо сприяє посиленню російського впливу.

Кавчінскі підкреслив, що Великобританія зуміла вийти з Євросоюзу, тому їй нічого не заважає проводити самостійну політику. А значить, країна повинна докласти всіх зусиль, щоб «Північний потік-2» не був закінчений ніколи.

У сенаті США розглядають законопроєкт, який передбачає санкції за будь-які роботи і послуги, які прискорили б реалізацію проєкту. У тому числі мова йде про компанії, які могли б застрахувати роботу трубоукладача, а без страховки судно не має права працювати в датських водах.

До цього звучали пропозиції ввести санкції для покупців газу, який поставлятиметься по «Північному потоку-2», якщо той все ж вдасться завершити.

Тиск Вашингтона наштовхується на протидію з боку Німеччини. Зокрема, глава комітету німецького уряду з енергетики Клаус Ернст попередив , що Берлін може ввести штрафні мита на зріджений природний газ (СПГ) з США, якщо санкції наберуть чинності.

Ще на цю тему