У Румунії оголосили надзвичайний стан

13:41 16.03.2020

Румунія з 16 березня запроваджує надзвичайний стан в умовах пандемії коронавірусу.

Про це у суботу, 14 березня, заявив президент Румунії Клаус Йоганніс, повідомляє національне румунське інформагентство AGERPRES, передає  Укрінформ.

"Дуже важливо, щоб заходи, які будуть вжиті, були прийняті вчасно, щоб вони принесли свої плоди, і щоб ця боротьба велася з усіма інструментами, передбаченими законом. Я вирішив оголосити надзвичайний стан з початку наступного тижня (з 16 березня – ред.)", - заявив Йоганніс.

За його словами, надзвичайний стан дозволить виділити важливі ресурси для управління кризою, спричиненою коронавірусом.

"Таким чином, уряд зможе виділити більше грошей на сферу охорони здоров'я, більше грошей на медикаменти, більше грошей на абсолютно необхідне медичне обладнання. Також ця ситуація дозволить здійснювати покупки в дуже короткий час за спрощеними процедурами, що надасть уряду всі необхідні інструменти для найбільш ефективного управління кризою, спричиненою коронавірусом", - пояснив Йоганніс.

Як повідомлялося раніше, на всій території Сербії в неділю, 16 березня, було введено надзвичайний стан у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу.

За останніми даними Дослідницького центру системних наук та інженерії Університету Джонса Гопкінса, по всьому світу коронавірусом заразилися 169 387 осіб, померли 6 513, одужали - 77 257.

Ще на цю тему