В ПАРЄ оприлюднили проект рішення щодо запровадження санкцій проти Росії


Парламентська асамблея Ради Європи оприлюднила попередньо погоджений проект рішення щодо оскарження повноважень російської делегації через порушення росіянами зобов'язань перед Радою Європи. 

Проект був підготовлений в моніторинговому комітеті нідерландцем Тіні Коксом, пише ZN,UA.

Зазначається, що документ винесуть на голосування у середу, 29 січня. Проект вже пройшов попереднє схвалення у моніторинговому комітеті.

Згідно з оприлюдненим текстом проекту, пропонується уникнути накладання на Росію будь-яких обмежень, оскільки, за словами представників країн-членів ПАРЄ, Росія показала прогрес у виконанні вимог Асамблеї. Разом з тим, у документі відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку Росія як в анексованому Криму, так і в Донбасі.

"ПАРЄ підкреслює, що вона є найважливішою європейською платформою, де може відбуватися політичний діалог з Росією щодо її зобов'язань за Статутом Ради Європи, і де Російську Федерацію можна притягнути до відповідальності на базі принципів та цінностей Ради Європи", - йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 27 січня член литовської делегації в ПАРЄ Емануеліс Зінгеріс під час обговорення порядку роботи на зимову сесію виступив з пропозицією оскаржити права Росії в ПАРЄ.

16 січня Верховна Рада підтримала відновлення участі української делегації в ПАРЄ. Україна відмовилася від участі в осінній сесії Асамблеї через зняття з Росії санкцій.

У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ за анексію українського Криму й агресію в Донбасі. У відповідь делегація РФ відмовилася брати участь у сесіях Асамблеї і сплачувати внески.

Однак 25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня асамблея відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. В Асамблеї створили групу з протидії РФ (Україна, Грузія, Литва, Латвія й Естонія).

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада". Ще на цю тему:

Ми в соцмережах
Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...
Новинки кино - http://kinoafisha.ua/skoro/
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд