Мін'юст Греції санкціонував екстрадицію російського хакера Винника до США

13:15 23.12.2019

Міністерство юстиції Греції прийняв рішення про послідовною екстрадиції росіянина Олександра Винника, підозрюваного кіберзлочинах, до Францію, США і Росії.

Як пише ZN,UA, про це передає ТАСС.

Згідно з документом, підписаному міністром юстиції Костасом Ціарасом 19 грудня, Винника мають видати Франції для розгляду висунутих там йому звинувачень. Дату та місце передачі росіянина має встановити прокуратура апеляційного суду міста Салоніки.

Після суду Франція повинна повернути Винника в Грецію, куди за ним повинні прибути представники правоохоронних органів США. Після суду Сполучені Штати також повинні повернути Винника до Грецію. Після цього передбачається екстрадувати його до Росії.

Росіянина Олександра Винника затримали в Греції 25 липня 2017 року за запитом США. У Сполучених Штатах росіянина звинувачують у відмиванні від 4 до 9 млрд доларів, отриманих в результаті незаконних обмінних операцій з використанням кріптовалюти.

Екстрадиції Винника запросили США, Франція і Росія. У листопаді 2018 року росіянин в афінській в'язниці оголошував голодування, вимагаючи не видавати його західним державам.

У листопаді 2019 року у Верховному суді Греції завершилися слухання у справі Винника.

Ще на цю тему