Федералізм для Донбасу та Придністровʼя є пасткою Росії - євродепутат

09:00 26.07.2019

Теза про федералізацію окупованих РФ регіонів Молдови й України є пасткою, яку підготувала Москва, намагаючись позбавити ці країни можливості самим визначати власну геостратегічну орієнтацію.

Таку думку на засіданні Комітету закордонних справ Європарламенту висловив представник Європейської народної партії Радослав Сікорський, повідомляє Укрінформ.

Саме так він прокоментував слова прем’єр-міністра Молдови Маї Санду, яка на парламентських слуханнях у Брюсселі заявила, що новообраний уряд країни відкидає можливість «федералізації» в контексті Придністровської кризи.

«Я був дуже радий почути підтвердження вашого інтелектуального підходу, шановна прем’єр-міністр, коли ви говорили про небезпеку федералізму для Придністров’я. Тому що ідея зробити у Придністров’ї та на Донбасі контрольовані Росією анклави є спробою надати цим анклавам можливість впливати, або навіть більше - домінувати у геостратегічній орієнтації цілої країни. Ви маєте бути добре проінформовані про цю пастку», - зазначив Сікорський.

Ще на цю тему