Румуни Буковини засудили провокації Кремля

13:53 15.03.2018

Чернівецьке обласне товариство румунської культури ім. М. Емінеску засудило провокації Кремля. Зокрема, йдеться як про сепаратистські проекти на кшалт створення національно-територіальної автономії, так і про про зірвану СБУ операцію російських спецслужб, які планували спалити кілька шкіл, де навчаються діти румунської громади області.

Диверсія мала викликати етнічний конфлікт в Чернівецькій області, пише Укрінформ.

Реакція лідерів румунських товариств була очікуваною. Керівник Чернівецького обласного товариства румунської культури Василь Бику звернувся із відкритим листом, в якому різко засудив провокаційну політику Кремля.

«На жаль, ворожі Україні сили під керівництвом російських спецслужб не оминули своєю увагою і Чернівецьку область та її румунську громаду... Мета таких дій проста і зрозуміла — роздмухати вогнище ворожнечі між нами, роз’єднати українців, румунів, угорців, поляків та інші народи і полегшити тим самим поширення вбивчих ідей "русского мира". Подібні проекти, які носять виразні ознаки сепаратизму, не знаходять ані найменшого відгуку у наших серцях, думках та діях», — наголошується в листі.

За словами Василя Бику, очолювані ним румуни Чернівецької області ніколи не давали і не дадуть ані найменших приводів сумніватися в їхньому патріотизмі та відданості Україні.

Відповідальність за провокації на етнічному грунті, які час від часу виникають на Буковині, румунські товариства покладають виключно на Російську Федерацію та інші ворожі до України сили, які з 2014 року систематично намагаються розіграти т. зв. «етнічну карту».

Водночас Бику запевнив, що давні традиції добросусідства не вдасться порушити дешевими оманливими обіцянками чи провокаціями.

«Розсварити українців, румунів та представників інших етносів в Чернівецькій області не вдасться нікому», — сказав він.

Ще на цю тему