ЗМІ: слідчі виявили сліди ДНК на місці інциденту у Лейпцигу – збігаються з іншою справою
Німецькі слідчі виявили сліди ДНК на місці ймовірного нападу на український літак з використанням дрона в аеропорту "Лейпциг/Галле".
Як пише Європейська правда, про це стало відомо виданням Bild і Die Zeit.
Виявлені сліди ДНК збігаються зі старішим зразком, який було задокументовано у 2024 році у зв’язку з підпалом у логістичному центрі DHL у Лейпцигу. Проте, за інформацією видання Die Zeit, поки немає доказів зв’язку між цими двома випадками. Також невідомо, кому належать знайдені зразки ДНК.
20 липня 2024 року в логістичному центрі DHL у Лейпцигу загорілася посилка з авіавантажем. Через затримку посилка вибухнула на землі – у повітрі пожежа могла б призвести до авіакатастрофи. Експерти з питань безпеки припускають, що посилку було підкинуто на замовлення Росії.
У той період у Великій Британії та Польщі також вибухнули посилки, які перевозили логістичні служби DHL та DPD. У березні 2026 року Генеральна прокуратура Литви висунула звинувачення проти п’яти осіб у цій справі.
Нагадаємо, минулого тижня в аеропорту Лейпцига біля українського літака було виявлено дрон, оснащений вибухівкою та детонатором, що потрапив туди непоміченим.
Американська розвідка пов’язує інцидент з Росією; посольство РФ у Берліні назвало інцидент у Лейпцигу сфабрикованою провокацією.
Ще на цю тему
- 08.08.2026 Експрем'єр Франції заявив про втручання Росії у президентську гонку
- 08.08.2026 Глава Міноборони Румунії: якщо прилетить 150 дронів, це вже не буде мирний час
- 08.08.2026 Розвідка США пов’язує з Росією начинений вибухівкою дрон в аеропорту Лейпцига – ЗМІ
- 08.08.2026 Підозрілі дрони зафіксували над ремонтною базою систем Patriot у Німеччині
- 07.08.2026 Дрон, який виявили в вероаорту Лейпцигу, не вибухнув лише тому, що детонатор не спрацював. – Welt
- 07.08.2026 Німецький депутат: якщо РФ причетна до інциденту у Лейпцигу, то це акт війни
- 07.08.2026 WSJ: у США попередили, що РФ може напасти на НАТО ще до закінчення війни в Україні
- 07.08.2026 Розслідування інциденту з дроном у Лейпцигу перебрала на себе федеральна прокуратура
- 06.08.2026 Інцидент з дроном в аеропорту Лейпцига: в українському літаку були боєприпаси
- 06.08.2026 У Румунії очікують, що РФ масово вдарить по району Рені-Галац реактивними дронами, скориставшись унікальною нагодою
- 06.08.2026 Розвідка Литви: РФ може використати українські дрони для атак на країни Балтії
- 06.08.2026 У Німеччині закликають скликати засідання Ради нацбезпеки через дрон у Лейпцигу