Естонія викликала до МЗС представника Росії через кампанію дезінформації та атаки на Україну
Міністерство закордонних справ Естонії викликало тимчасового повіреного Росії та вручило йому дипломатичну ноту, в якій засудило російську кампанію дезінформації проти країн Балтії, а також останні масовані атаки РФ на Україну.
Про це повідомляє ERR, передає Укрінформ.
У ноті естонське МЗС рішуче засудило масштабну кампанію дезінформації, спрямовану на дискредитацію Естонії та інших країн Балтії. У відомстві наголосили, що її метою є відвернути увагу від грубих порушень Росією міжнародного права, насамперед від агресивної війни проти України.
Естонська сторона також закликала Росію негайно припинити поширення неправдивих звинувачень і погроз.
Окремо в ноті висловлено найрішучіше засудження російських ракетних і дронових ударів по Україні минулого тижня, унаслідок яких загинули 93 людини, ще понад 500 зазнали поранень.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна зазначив, що його країна не дозволяла використовувати свою територію чи повітряний простір для атак на цілі в Росії.
«Україна має повне право на самооборону. Здатність України завдавати ударів по російських військових та економічних об’єктах, які підтримують воєнну машину РФ, є прямим наслідком повномасштабної агресії Росії проти України», - підкреслив він.
Згодом у соцмережі Х Цахкна додав, Росія намагається компенсувати свої поразки на полі бою цілеспрямованою кампанією дезінформації проти країн Балтії.
«Усе це робиться з метою посіяти розбрат, перекласти відповідальність та приховати власні провини та воєнні злочини Кремля. Така тактика не залишиться без відповіді», - заявив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, директор департаменту багатостороннього співробітництва з прав людини МЗС РФ Григорій Лук’янцев заявив, що влада країн Балтії нібито готується до масової депортації російськомовних жителів.
У Литві цю заяву назвали черговим пропагандистським випадом.
Ще на цю тему
- 09.07.2026 РФ угрожает странам Балтии из-за отмены запрета на размещение ядерного оружия
- 09.07.2026 Винищувачам НАТО дозволили знищувати повітряні цілі над Балтією
- 07.07.2026 Starlink и двигатели для дронов: литовские компании наладили поставки для военных РФ
- 07.07.2026 МИД России обвинил страны Балтии в подготовке к массовой депортации русскоязычных
- 01.07.2026 Латвийская полиция начинает проверять посетителей российского посольства
- 29.06.2026 Глава МЗС Естонії: падіння дронів на території НАТО – це ціна, яку варто заплатити
- 29.06.2026 Країни Балтії виступили проти переговорів з Росією
- 29.06.2026 Глава розвідки Польщі: Росія може використати "зелених чоловічків" в країнах Балтії
- 17.06.2026 У Литві хочуть заборони пов’язаним з РФ і Білоруссю компаніям доступ до критичної інфраструктури
- 15.06.2026 "Варварство і зневага": глава МЗС Естонії відреагував на удар РФ по Києво-Печерській лаврі
- 11.06.2026 У Литві посилюють охорону стратегічних об’єктів на тлі ризику провокацій з боку РФ
- 09.06.2026 В Естонії суд визнав, що закон про обмеження проросійських церков не суперечить Конституції