Російський танкер, захоплений Францією, передали прокуратурі Марселя
Танкер "тіньового флоту" Росії Deliver, який був захоплений французькими військовими у вівторок, у п’ятницю був доставлений у води поблизу порту Марселя.
Про це повідомила морська префектура Середземномор’я, передає Європейська правда.
Нафтовий танкер у супроводі ВМС Франції прибув до затоки Фос у п’ятницю, 26 червня.
Як зазначили в префектурі, судно буде поставлено на якір і залишатиметься у розпорядженні прокурора Марселя в рамках розслідування за фактом порушення вимог щодо прапора.
Для належного проведення розслідування навколо танкера було встановлено зони заборони плавання (500 м) та польоту (1,5 морських милі). У відомстві закликали дотримуватися цих заборонених зон та не перешкоджати роботі державних служб. За дотриманням правил стежитимуть підрозділи морської жандармерії та ВМС.
У четвер стало відомо, що 23 червня французькі військові затримали підсанкційний танкер "тіньового флоту" Росії у Середземному морі біля берегів Сицилії. Це вже п’ятий випадок перехоплення Францією російських танкерів.
У морській префектурі розповіли, що судно затримали за підозрою у правопорушенні, а саме використанні фальшивого прапора.
Нагадаємо, 31 травня Франція затримала російський нафтовий танкер Tagor в Атлантичному океані. Попередні танкери були затримані, а потім змогли продовжити шлях після сплати штрафів.
Ще на цю тему
- 02.07.2026 Україна в IMO заявила, що судна російського «тіньового флоту» є законними військовими цілями
- 25.06.2026 У Франції розповіли про подальші кроки щодо захопленого російського танкера
- 25.06.2026 Британія може продати нафту із захопленого російського танкера на користь України – ЗМІ
- 25.06.2026 Україна розробляє морські дрони для затримання суден «тіньового флоту» РФ
- 25.06.2026 Франція вчергове перехопила танкер «тіньового флоту» Росії
- 22.06.2026 Французькі та німецькі депутати вимагають посилення заходів проти «тіньового флоту» РФ
- 19.06.2026 Камерун вимагає прибрати згадки про його прапор у справі затриманого танкера «тіньового флоту»
- 18.06.2026 У Британії очікують, що Росія може помститися за затримання танкера «тіньового флоту» — The Guardian
- 18.06.2026 На суднах «тіньового флоту» виявили системи для дистанційного контролю та стирання даних
- 17.06.2026 У Росії запропонували підривати танкери «тіньового флоту» у випадку затримання
- 16.06.2026 Патрушев обвинил Европу в минировании российских танкеров
- 15.06.2026 Танкери «тіньового флоту» почали уникати Ла-Маншу після затримання судна Британією