Велика Британія залучила танки Challenger 2 для відбиття імітованого вторгнення Росії в Естонію
Близько 1500 британських військовослужбовців зі складу 4-ї бригади розгорнулися в Естонії для участі у щорічних масштабних навчаннях Spring Storm.
Навчання відбулися у південно-східній частині країни, а тренувальні сценарії відпрацьовували у межах 25 км від російського кордону, повідомляє UK Defence Journal із посиланням на Міністерство оборони Великої Британії, пише Мілітарний.
Основу британського контингенту на маневрах склала батальйонно-тактична група 2-го батальйону Королівського полку Шотландії.
Головним завданням військових стало відпрацювання оборони від можливого вторгнення Росії в умовах місцевості, яку довелося б утримувати у випадку реального конфлікту.
Для підтримки піхоти у зону тренувань перекинули основні бойові танки Challenger 2.
Окрім бойового злагодження з іншими членами НАТО, підрозділи протестували переміщення важкої бронетехніки та розгортання командних пунктів у польових умовах.
У британському оборонному відомстві наголосили, що ці маневри демонструють розгортання Передових сухопутних сил НАТО (Forward Land Force). Ця концепція передбачає утримання постійної британської присутності в Естонії із виділенням додаткової бригади, яка перебуває у готовності до негайного перекидання для посилення союзників.
Британські війська перебувають в Естонії з 2017 року в межах операції Cabrit, яка стала внеском Великої Британії у розширену передову присутність НАТО для стримування РФ після анексії Криму.
Навчання Spring Storm є головними щорічними польовими маневрами Сил оборони Естонії.
До них традиційно залучають не лише іноземні союзні підрозділи, а й естонських кадрових військових, резервістів та призовників.
Ще на цю тему
- 29.05.2026 Германия и Нидерланды возглавят оборону Балтии против РФ
- 29.05.2026 НАТО хочет превратить остров Готланд на Балтике в настоящую крепость на случай атаки Путина
- 29.05.2026 Румунія попросила союзників передислокувати додаткові засоби для боротьби з дронами
- 29.05.2026 Нідерландський Patriot захищатиме хаб допомоги Україні у Польщі до грудня
- 27.05.2026 Оборону країн Балтії посилить німецько-нідерландський корпус
- 27.05.2026 ЗМІ: НАТО планує пришвидшити реагування військ у Латвії та Естонії
- 23.05.2026 Багатонаціональна бригада НАТО в Латвії досягла повної оперативної готовності
- 23.05.2026 «Треба показати зуби»: президент Чехії закликав НАТО збивати російські літаки та відключити РФ інтернет
- 23.05.2026 Естонія готова до можливої агресії РФ краще, ніж НАТО в цілому – міністр оборони Певкур
- 21.05.2026 Польща відправить свої винищувачі до Естонії для захисту повітряного простору НАТО
- 18.05.2026 Глава МЗС Литви: НАТО має засоби, щоб зрівняти з землею російськи бази у Калінінграді
- 16.05.2026 Глава МЗС Фінляндії: замість дратування через риторику США краще вкладатись в оборону Європи