Японія допоможе відновити українські порти, що постраждали від російських атак
Японські партнери готові надати практичну допомогу окремим українським портам вже цього літа.
Окремі українські порти можуть отримати допомогу від Японії вже цього літа. Про це під час III міжнародної конференції NewPORT UA в Одесі повідомив президент асоціації «Укрпорт» Дмитро Барінов, пише «Мінпром», інформує видання USM.
За його словами, японські партнери поцікавилися можливістю допомоги під час наради безпекового комітету, в якій взяли участь понад 93 учасники.
«Ми своїм членам асоціації Укрпорт надіслали відповідні листи, зібрали потреби і надіслали їх до Японії, — каже він. — Зараз процес переходить уже в практичну площину. Комусь потрібна будівельна техніка для відновлення. Це стосується, передусім, тих, хто постраждав, як наприклад Орлівка, Рені чи Чорномоськ. Нині це замовлення формується і може дійти до практичної реалізації. Влітку цю допомогу можна буде вже отримати».
Конференція зібрала представників портової галузі для обговорення мінімізації ризиків під час морських перевезень, відновлення портової інфраструктури, збереження вантажних потоків та співробітництва з міжнародними партнерами.
Як інформував USM, напередодні в порту Одещини здетонував вибухонебезпечний пристрій.
Ще на цю тему
- 28.05.2026 ЗМІ: уряд Швеції оголосить про передачу Україні перших винищувачів Gripen
- 26.05.2026 Нідерланди передали Україні понад 60 пікапів і безпілотні системи
- 25.05.2026 Европа может значительно увеличить военную поддержку Украины через совместное производство
- 23.05.2026 Цахкна і Павел обговорили підтримку України та безпеку Європи
- 23.05.2026 Україна отримала ще одне джерело фінансування для потреб у рамках PURL - Сибіга
- 23.05.2026 Сенатори обох партій США вимагають від Пентагону пришвидшити допомогу Україні— Associated Press
- 22.05.2026 Рютте незадоволений, що лише 6-7 держав Європи активно купують зброю в США для України
- 22.05.2026 Італія надасть 10 млн євро на відновлення енергетики України
- 21.05.2026 Укренерго отримає грант на €11 мільйонів від Німеччини
- 19.05.2026 Коаліція розмінування передала Україні 20 бронемашин ROSHEL SENATOR
- 14.05.2026 Німеччина готує Україні 11,5 млрд євро військової допомоги цьогоріч – МОУ
- 13.05.2026 Король Британії у промові до парламенту запевнив у непохитній підтримці України